88 27 October 1938. ARMENZORG. AAN DEN RAAD. Het overlijden van den heer W. A. Klimbie, in leven Secretaris-Penningmeester van Maatschappelijk Hulp- betoon, heeft ons aanleiding gegeven opnieuw aandacht te schenken aan de wijze waarop in deze gemeente de armenzorg is geregeld. De nadere beschouwing van deze aangelegenheid heeft ons bij vernieuwing duidelijk gemaakt dat met de stijging der uitgaven, niet alleen de administratieve werkzaamheden in omvang toenemen, maar tevens dat de bemoeiïngen der gemeenten op dit gebied, zoowel elders als hier, zich steeds uitbreiden. De zorg voor de sociale belangen der ingezetenen vormt een zöö belangrijk deel van de taak der Over- heid, en daarmede zijn zooveel gelden gemoeid, dat het noodzakelijk moet worden geacht, dat voor de behartiging daarvan het gemeentebestuur volledig ver- antwoordelijk is en bovendien dat de administratie aan de hoogste eischen voldoet. Bij het innemen van dit standpunt is het duidelijk dat een tusschen verschillende colleges verdeelde ver- antwoordelijkheid over te nemen maatregelen en het niet in één hand zijn van de administratie, allerminst wenschelijk wordt geacht. Wij zijn daarom van meening dat, naast de andere reeds rechtstreeks door ons College uitgevoerde sociale maatregelen, ook de armenzorg bij ons College dient te worden ondergebracht. Indien daartoe wordt besloten is het onze bedoeling om een dienst van sociale zaken, als onderdeel van de secretarie, met de verschillende werkzaamheden te belasten. Door de alsdan tot stand komende samen- voeging van werkzaamheden is het tevens mogelijk hetgeen ook uiteraard gewenscht is deskundig personeel inet de leiding te belasten. De kosten, welke uit het overbrengen van de armen- zorg naar ons College en het belasten van een af- zonderlijke afdeeling van de secretarie met kort gezegd de sociale zaken der gemeente voortvloeien, zullen ongeveer f 600.meer bedragen dan de uit-

Raadsnotulen Heemstede | 1938 | | pagina 23