93 24 November 1938. het doel om wijziging te brengen in de door ons voor- gestelde verantwoordelijkheid van ons college voor de armenzorg. Het maakt immers voor onze verant- woordelijkheid geen verschil of de uitvoering geschiedt door een afdeeling van de Secretarie of door een Beiden zijn ondergeschikt aan en adviseurs van ons college. De amendementen willen wij thans aan een nadere beschouwing onderwerpen. Ailereerst merken wij op, dat de motieven, welke blijkens de toelichting, tot het indienen der amende- menten 1 en 2 hebben geleid, ons minder aangenaam hebben getroffen. Dit gevoelen spruit voort uit het feit, dat wij hierin een gebrek aan verlrouwen kunnen bespeuren in het beleid van ons college, waarvoor geen aanleiding be- staat. Wij meenen er toch hier nog eens uitdrukkelijk op te mogen wijzen dat het coliege verantwoordelijk is voor de ambtelijke daden van het personeel en bij de keuze van personeel wordt steeds met deze om- standigheid zoo nauwkeurig mogelijk rekening gehouden. Uok in dit geval moeten Burgemeester en Wethou- ders de verantwoordelijkheid voor de werkzaamheden van den benoemde dragen. Het volle oordeel over de vraag of die ambtenaar bekwaam en geschikt is voor wenscht meri echter aan Burgemeester en Wethouders te onttrekken. Aangevoerd wordt, dat bij benoeming door den Raad minder van het interpellatie- reclit gebruik zal behoeven te worden gemaakt. Dit is ons niet duidelijk. De ambtenaar toch is onderge- schikt aan ons college en die ambtenaar zal zich, even a's a'le andere ambtenaren, hebben te houden aan onze beslissingen. De verantwoordelijkheid berust uit- sluitend bij ons en aileen wij zijn verantwoording schuldig aan den Raad. De regeling van de benoeming op de wijze als in de toelichting van een der amendementen wordt voor- gestaan, kunnen wij niet als juist aannemen. Uit het vorenstaande blijkt dat ons college zich met amendementen 1 en 2 in geen enkel opzicht kan vereenigen en mitsdien adviseeren wij U tot verwer- ping te besluiten. a i vest'§en er rn het bijzonder de aandacht op dat hetgeen hiervoor is vermeld de meening weer- geeft van de meerderheid van het college; de minder-

Raadsnotulen Heemstede | 1938 | | pagina 14