94 24 November 1938. CREDIET VOOR LUCHTBESCHERMING. AAN DEN RAAD. Bij de wet betreffende bescherming tegen luchtaan- vallen is bepaald dat de Burgemeester belast is met de uitvoering van de maatregelen betreffende de orga- nisatie van de bescherming van de bevolking tegen gevaren voortvloeiende uit luchtaanvallen. In artikel 1 van die wet worden nader aangegeven de maatregelen welke genomen moeten worden. De organisatie van den luchtbeschermingsdienst is van zoodanigen omvang dat de Burgemeester het nood- zakelijk heeft geacht voor deze werkzaamheden den Inspecteur van Politie aan te wijzen als Hoofd van den Luchtbeschenningsdienst. Een plan voor de luchtbescherming werd ontworpen en ter goedkeuring gezonden aan den Minister van Bin- nenlandsche Zaken. Nog vôôr de goedkeuring was verkregen maakte de critieke toestand in Europa in de laatste dagen van September j.l. het noodzakelijk dat werd overgegaan tot het uitvoeren van verschillende onderdeelen van het plan. Zoo moest onverwijld plaats hebben aankoop van gasmaskers, zuurstofkoffer, zand, zakken, enz., terwijl 'ater voor de verduisteringsproef verschillende uitgaven noodig waren. De kosten van al deze maatregelen worden, met in- begrip van die voor voorbereiding, geraamd op f 1500.-. Onder deze kosten zijn begrepen die van het volgen van een cursus voor opleiding tot gasspecialist, reiskosten, aandeel in de kosten voor controle tijdens de verduis- teringsproef, alsmede een toelage van f 250,— voor het Hoofd van den Luchtbeschermingsdienst. Wij zijn van meening, dat een goed georganiseerde luchtbescherming van zeer groot belang moet worden geacht en dat daarom de getroffen voorbereidingen die- nen te worden toegejuicht. Mitsdien stellen wij U voor door vaststelling van bij-

Raadsnotulen Heemstede | 1938 | | pagina 21