91 24 November 1938. VOOR- EN NAZORG VAN GEESTESZIEKEN. AAN DEN RAAD. Bij ons voorstel van 8 Juni 1938 (gedrukt stuk n°. 47), werd voorgesteld ons College te machtigen de gemeente te doen toetreden tot den Voorzorg- en Nazorgdienst van geesteszieken in Noordholland. In deze gewestelijke regeling was Haariem niet betrok- ken, omdat de Commissie, die daarvoor door de afd. Noordholland van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten was aangewezen, ten onrechte van de veronderstelling was uitgegaan dat de gemeente Haar- lem reeds een eigen dienst bezat. De behandeling van ons voorstel werd op ons ver- zoek aangehouden in verband met een nâ de indiening daarvan ingekomen uitnoodiging van het gemeente- bestuur van Haarlem om te besluiten gebruik te ma- ken van een door die gemeente op te richten psychia- trischen dienst voor Haarlem en omgeving. Verschillende besprekingen zijn over deze aangele- genheid gevoerd en daarbij is gebleken dat gebruik- making van den door de gemeente Haarlem op te richten dienst, de voorkeur verdient boven toetreding tot den Voor- en Nazorgdienst van geesteszieken in Noordholland. Deze voorkeur vloeit voort uit het feit, dat daarvan door het nauwer contact in een meer centraal gelegen punt, een doelmatiger werking van den dienst wordt verwacht. De bedoeling is dat van dezen dienst gebruik zal worden gemaakt behalve door Heemstede, ook door Haarlemmerliede, Bennebroek, Bloemendaal, Velsen en Zandvoort. Met de gemeenten Beverwijk, Haarlemmer- meer, Aalsmeer en Heemskerk wordt nog overleg ge- pleegd om zich ook bij dezen dienst aan te sluiten. Bij aansluiting van deze gemeenten wordt een gelijk district gevormd ais de afdeeling Noordholland van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten zich voorstelde. De kosten aan deelneming verbonden worden voor deze gemeente geraamd op f 0.04 per inwoner per jaar. De gemeente krijgt daarvoor het recht om, op ge- lijken voet als Haarlem, te beschikken over de diensten van den aan te stellen psychiater en verpleegster, voor:

Raadsnotulen Heemstede | 1938 | | pagina 7