91 24 November 1938. le. de beoordeeling van de noodzakelijkheid van opneming van zenuwpatienten 2e. het regelmatige bezoeken van de patienten, die in de verschillende inrichtingen worden verpleegd en het houden van besprekingen met de behandelende afdeelings-geneesheeren 3e. het regelmatig bezoeken van de patienten, die in gezinsverpleging zijn ondergebracht; 4e. het houden van toezicht op de scholen voor buitengewoon onderwijs en het geven van advies be- treffende de Nazorg; 5e. het adviseeren van Schoolartsen omtrent kin- deren met gedrags-moeilijkheden of geestelijke afwij- kingen; 6e. het uitbrengen van advies aan Politie en Maat- schappeiijk Hulpbetoon, wanneer het zenuwpatienten betreft 7e. het voorlichten van contrôle-artsen omtrent leden van het gemeente-personeel, wier klachten op psychiatrisch gebied liggen; 8e. de plaatsing in inrichtingen van maatschappe- lijk ongeschikten, in gezinsverpleging voor zoover het geesteszieken betreft en de plaatsing in krankzinnigen- gestichten 9e. het voeren van goede administratie, zoodat de verspreiding en aard der patienten in en buiten de gestichten nauwkeurig bekend is; 10. het regelmatig overleg plegen omtrent de wijze, waarop de patient na zijn ontslag moet worden ge- controleerd Aangezien al deze maatregelen, zooals reeds in ons bovengenoemd praeadvies van 8 Juni 1938, n°. 47, is vermeld, van groot belang zijn, zoowel voor de pa- tienten als voor de financien der gemeente, zijn wij van oordeel dat de uitgaven, welke daarvoor worden gedaan alleszins verantwoord zijn. Wij stellen U daarom voor, door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit, in beginsel te besluiten

Raadsnotulen Heemstede | 1938 | | pagina 8