8JAN 1Q39 Deccmtier 1968 gen in Hoofdstuk XII een voordeel opleveren van ongeveer f 22.000.—. De totale winst van de drie bedrijven is, mede dank zij de lagere renteposten, ongeveer f 4000,— hooger geraamd dan in 1938. Per inwoner komt de geraamde winst echter overeen met die van 1938. Met de geraamde winstcijfers is uitge- gaan van handhaving der bestaande tarieven, terwijl ten opzichte van het gasbedrijf weer gerekend is op eenzelfde maatregel inzake de afschrijvingen, als de beide laatste jaren werd getroffen. Door dezen maat- regel, zijnde de afwijking van de bepaling dat de af- schrijving ten minste gelijk moet zijn aan de geraamde aflossing, is de winst nu met f 12.000.— gunstig be- invloed. Met dit cijfer is dus hierboven reeds rekening gehouden. Dank zij deze gunstige factoren sluit de begrooting, terwijl voor onvoorziene uitgaven slechts een bedrag van ruim f 25.000.— beschikbaar is. Evenals zulks in vorige jaren onze gewoonte was, hebben wij ook nu meerdere malen overwogen of bij de aanbieding van deze begrooting niet een voorstel tot tariefsverlaging zou kunnen worden gedaan. Meer- dere mogelijkheden tot verlaging zijn door den Direc- teur berekend en in ons college besproken. Een over- zicht daarvan ligt bij de stukken ter inzage. Tot onzen spijt kunnen wij echter geen vrijheid vinden een voorstel tot tariefsverlaging te doen. De meerderheid der Commissie voor de Bedrijven adviseerde ons het vastrecht voor gewoon gas van f 2.tot f 1.60 per maand te verlagen, echter onder voorwaarde dat, nu de bedrijfsbegrootingen daarvoor geen ruimte meer laten, de kosten ad f 6000.— uit de gemeente-begrooting gevonden zouden kunnen worden. Ook dit punt hebben wij nog weer opnieuw overwogen, doch de ramingen in de gemeente-begroo- ting laten dezen maatregel niet toe, zoodat wij U ten sterkste moeten ontraden thans iets aan de tarieven te veranderen. Een verlaging zou naar ons oordeel alleen door te voeren zijn, wanneer tot beiastingver- hooging zou worden overgegaan en dit is een maat- regel waartoe wij in de gegeven omstandigheden allerminst vrijheid kunnen vinden. Het staat reeds vrijwel vast, dat tengevolge van regeeringsmaatregelen, de ingezetenen meer zullen moeten gaan opbrengen. Wij meenen dat daarnaast zooveel mogelijk voorkomen 96.

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 2