..OMSCHOLING" VAN BLOEMISTARBEIDERS. AAN DEN RAAD. Naar aanleiding van het door de heeren W. A. de Tello en H. J. W. B. Disselkoen ingezonden voorstel: ,,De Raad, van oordeel dat een onderzoek naar de mogelijkheid van Omscholing van werklooze bloemist- arbeiders wenschelijk is, noodigt Burgemeester en Wethouders uit, een zoo- danig onderzoek in te stellen, en besluit een crediet van f 1.000.(Duizend gulden) tot dat doei ter beschikking van Burgemeester en Wet- houders te stellen," hebben wij de eer U het volgende mede te deelen. Het in dit voorstel omschreven onderwerp heeft reeds bij velen, die met de zorg voor werkloozen zijn belast of wel met de bestrijding der werkloosheid bemoeiïngen hebben, de vraag doen rijzen of op die wijze iets Zou kunnen worden gedaan tot vermindering van de werk- loosheid. Ook bij ons college is dit punt meermalen in bespreking geweest, terwijl ook de commissie voor ont- wikkeling en ontspanning van Werkloozen zich, bij het instellen van haar cursussen, van dit vraagstuk op ver- dienstelijke wijze ernstige rekenschap heeft gegeven. Zoo werd in den winter van 1937/1938 een cursus ge- opend in autogeen lasschen, omdat in dit vak aan ge- schoolde arbeiders, hoewel niet hier, maar elders, be- hoefte bleek te bestaan. Het aantal deelnemers aan dezen cursus was groot, doch resultaat met ,,omscholing" kon niet worden be- reikt, omdat de deelnemers behoorden tot de categorie van personen, die op grond van hun leeftijd niet meer in aanmerking konden komen om als leérling-lasscher elders werk te aanvaarden. Hieruit en ook uit de bespreking, welke wij over om- scholing van bloemistarbeiders in het begin van dit jaar hebben gevoerd met de Directie van den Econo- mischen-Technologischen Dienst van Noordholland blijkt, dat het vraagstuk even moeilijk als belangrijk is. Naar aanleiding van deze bespreking, waarbij ook bestuursleden van de commissie voor ontwikkeling en ontspanning van werkloozen tegenwoordig waren, 6 Januari 1939.

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 33