12 6 Januari 1939. Om de vorengenoemde redenen gold vroeger voor deze verbruikers altijd een hoogere gasprijs. De Raad heeft evenwel bij meerderheid van stemmen beslist deze min- der gesitueerde verbruikers tegemoet te komen door gelijkstelling van den gasprijs. Het blijft evenwel te verdedigen, dat de kleinere verbruikers door hun ge- ring verbruik slechts een deel van de vaste bedrijfs- lasten dragen, terwijl de grootere verbruikers de volie lasten dragen en bovendien de bedrijfswinst op- brengen. Op bovengenoemde gronden zijn wij het dus met de voorstellers niet eens. Daar komt nog bij, dat wij er in °ns bij de ontwerp-begrootingen behoorende voorstel reeds op gewezen hebben, dat geen gelden uit de be- drijven gemist kunnen worden. Ware dit wel het geval geweest, dan zou b.v. van ons eerder een voorstel te verwachten zijn geweest dat ook tot een grooter ge- bruik aanleiding zou kunnen geven, hetwelk van het ingediende voorstel niet te verwachten is. Wij voegen hier nog aan toe, dat het idee van ge- leidelijke afschaffing der meterhuren ook door een der voorstellers ter sprake is gebracht in de laatst gehou- den vergadering van de Commissie voor de Bedrijven, doch bleek dit idee bij andere leden dan den voorsteller geen instemming te vinden. Aanneming van het in den aanhef genoemde voorstel zouden wij U dan ook ten stelligste willen ontraden. HEEMSTEDE, 28 December 1938. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS. Behoort bij de notulen van dai Raad der gemeente Heemstede van den 6 Janu- an 1939.

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 36