13 6 Januari 1939. ELECTRICITEITSTARIEF. AAN DEN RAAD. Naar aanleiding van de door ons ingediende ont-i werp-begrootingen voor 1939 heeft het lid van Uwen Raad, de heer Piet Kromhout, een voorstel aan U ge- daan om den prijs van electriciteit met gemiddeld 3 cent Per kWh. te verlagen en om ter dekking hiervan het aantal opcenten op de gemeentefondsbelasting met 10 te verhoogen en de eventueel daarboven benoodigde gelden te putten uit den post onvoorziene uitgaven. In verband met dit voorstel herinneren wij er aan,> dat bij de behandeling van de ontwerp-begrootingen voor 1938 door twee andere raadsleden o.m. een soort- geüjk voorstel tot tariefsverlaging is gedaan, welk voor- stel met 10 tegen 5 stemmen is verworpen. Het lijkt ons daarom niet noodig over dit nieuwe voorstel uitvoerige beschouwingen te houden. Dit komt ons te meer niefc noodig voor, omdat uit het voorstel, waarbij wij de begrootingen hebben aangeboden, blijkt, dat wij de mo- gelijkheid van tariefsverlaging in het algemeen meerdere malen hebben overwogen, waarbij wij uiteindelijk tot de conclusie zijn gekomen, dat een voorstel daartoe niet zonder belangrijke financieele wijzigingen in de samen- stelling van de cijfers der begrooting kon worden ge- daan. Deze aangelegenheid is bovendien behandeld in een vergadering van de Commissie voor de Bedrijven, waarvan wij U eveneens het resultaat reeds hebben medegedeeld. Ons standpunt is, sinds ons voorstel van 7 December j.l. is verschenen, over dit punt niet ge- wijzigd. Wij kunnen het dus bij U bekend veronder- stellen dat, wanneer wij in dit opzicht een negatief standpunt innemen, dit uitsluitend wordt veroorzaakt door de omstandigheden en de vele onzekerheden op financieel gebied, die maken dat voor tariefsverlaging1 momenteel geen gelden beschikbaar gesteld kunnen worden. De voorsteller ziet blijkbaar in belastingverhooging, welke noodig zou zijn om tariefsverlaging door te voe- ren. minder bezwaren dan wij en ook minder dan de meerderheid van Uw College, blijkens zijn uitspraak van 25 Januari 1938 over het toen behandelde voorstelJ

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 37