Met niet bevorderen wordt gelijk gesteld het voor de tweede maal doorloopen van de hoogste klasse. In bijzondere gevallen, als bij ziekte en dergelijke, ter beoordeeling van Burgemeester en Wethouders, kan op verzoek van de belanghebbenden de berekening van het retributiegeld voor de leerlingen, die meer dan een- maal niet werden bevorderd, op de gewone wijze ge- schieden. Art. 5. Mocht de som per leerling, bedoeld in art. 1, door Heemstede aan Haarlem te betalen in eenig jaar dalen beneden 400.dan zal het retributiegeld, met hand- having overigens van het tarief, nooit meer bedragen dan die som. Eventueel te hoog berekend retributiegeld wordt in dit geval binnen een maand nadat dit bij het Gemeente- bestuur van Heemstede bekend is geworden, verminderd, of indien dit reeds is voldaan, het te veel betaalde ter- stond terugbetaald. Wanneer meer dan één kind uit hetzelfde gezin in hetzelfde jaar een inrichting in Nederland voor lager-, nijverheids-, middelbaar-, voorbereidend hooger- of hooger onderwijs bezoeken, voor zooveel het onderwijs buiten de avonduren wordt verstrekt, zal voor elk der leerlingen, welke een inrichting bezoeken, vallende onder deze verordening, een aftrek worden toegestaan: a. bij een hoofdsom van f 164.of lager van 15 b. bij een hoofdsom van meer dan f 164.tot en met /410.van 10 c. bij een hoofdsom van meer dan 410.van 5 Art. 6. Het retributiegeld is, ten aanzien van leerlingen, die tusschentijds worden toegelaten of tusschentijds de school verlaten, of die in den loop van het belastingjaar zijn overleden, verschuldigd over zooveel maanden als zij de school hebben bezocht, gedeelten van een maand voor een volle maand gerekend. Voor minderjarige leerlingen wier ouders en voor ouderlooze minderjarige leerlingen en voor meerder- 6 Januari 1939.

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 44