14 6 Januari 1939. jarige leerlingen. die zelf zich tusschentijds in de ge- meente Heemstede vestigen of haar tusschentijds ver- laten, is het retributiegeld verschuldigd over zooveel maanden als zij in de gemeente woonplaats hebben, ge~ deelten van een maand als een volie maand gerekend. Wanneer leerlingen bij den aanvang van of tijdens de zomervacantie of na het afleggen van het eindexamen de school verlaten, is de retributie tot het einde van het belastingjaar verschuldigd. Art. 7. Wanneer blijkt, dat de aanslag ten onrechte niet, of te laag is opgelegd, kan het te weinig geheven retributie- geld van den belastingplichtige worden nagevorderd gedurende drie jaren, nadat de belastingplicht is ont- staan. Art. 8. Indien een leerling wegens ziekte gedurende minstens 4 (respectievelijk 8, 12) achtereenvolgende maanden van het schooljaar, buiten staat is geweest de school te bezoeken, wordt op verzoek van den belastingplichtige ontheffing en zoo noodig teruggaaf verleend van lj3 onderscheidenlijk het geheele bedrag) van het retributiegeld. Art. 9. Het heffingsjaar loopt van 1 September tot en met 31 Augustus. Art. 10. Voor de toepassing van de artikelen 297, 299 en 300 der Gemeentewet wordt bepaald dat de Controleur der Gemeente- financiën of diens plaatsvervanger in de plaats zal treden van den Raad, van Burgemeester en Wethouders en van den Burgemeester. Art. 11 De invordering van het retributiegeld geschiedt door den gemeente-ontvanger.

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 45