6 Januari 1939. OPENBAAR VOORBEREIDEND ONDERWIJS. AAN DEN RAAD. Door de leden van Uwen Raad, de heeren H. Dissel- koen en W. A. de Tello, is een voorstel aan U ge- daan tot wijziging van de ontwerp-begrooting voor het jaar 1939, beoogende de invoering in den loop van dat jaar van openbaar voorbereidend onderwijs en daar- raede gepaard gaande volledige gelijkstelling van het bijzonder voorbereidend onderwijs. Deze gelijkstelling wiHen de voorstellers dan geleidelijk doorvoeren. Zij geven daarbij een becijfering van de uitgaven, welke hun voorstel voor de gemeente zou medebrengen. Oradat ons niet bekend is, hoe de voorstellers zich een geleidelijke doorvoering der gelijkstelling hebben gedacht, lijkt het ons beter, dat wij ons onthouden van een beoordeeling der gegeven cijfers. Naar aanleiding van het ingediende voorstel mogen wij Uwe bijzondere aandacht vragen voor hetgeen wij over deze aangelegenheid reeds schreven in ons bege- leidend schrijven van 7 December j.l., n°. 96, waarbij de begrootingen aan U zijn aangeboden. Wij hebben U over dit onderwerp dus ons standpunt reeds mede- gedeeld en behoeven daar nu niet veel aan toe te voe- gen. Reeds vestigden wij er Uwe aandacht op, dat er meer zaken zijn dan bedoeld onderwijs, waaraan minder zorg kon worden besteed dan met ruimere geldmidde- len het geval zou zijn of welke op grond daarvan nog geheel achterwege blijven. De omstandigheden brengen helaas nu eenmaal mee, dat gewenschte zaken voor meer noodzakelijke zullen moeten wachten. Het zal uit den aard der zaak altijd wel moeilijk blijven eenstemmig- heid te bereiken bij het bepalen van een oordeel over de vraag wat niet langer kan wachten en wat voorrang hebben moet. Instelling van openbaar voorbereidend onderwijs is een wensch, die o.i. thans nog niet vervuld kan worden. Het is U trouwens bekend, dat dit in meerdere gemeen- ten werd afgeschaft of in sterke mate besnoeid. In het aangehaalde schrijven hebben wij U met na- druk gewezen op vele onzekere factoren die bestaan. Hoewel het samenstellen der ontwerp-begrooting wat

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 53