25 2 Maart 1939. inrichting waarvan gebruik wordf-ge- maakt. 8 c. voor reinigingen en ontsmettingen van goederen door middel van ëen oven of anderszins, op het bedrag volgens het tarief van den Gemeentelijken Ontsmet- tingsdienst van Amsterdam", geldende ten tijde van de ontsmetting; voor reiniging en ontsmetting, direct door of vanwege de gemeente uitgevoerd, op een bedrag van j j per man en per uur, waaronder de ont- smettingsmiddelen zijn begrepen. Onder verpleging zijn niet begrepen de verbandstof- en geneesmiddelen en evenmin specialistenhulp, die wordt ingeroepen gedurende de verpleging of afzo'nde- nng, voor andere dan besmettelijke ziekten. Het volle bedrag der rechten is verschuldigd: a. indien en voor zoover de kosten aan den belang- hebbende worden vergoed door uitkeering van een ziekenfonds, ziekenhuisfonds, een verzekering- inaatschappij of dergelijke; b. indien de kosten zijn verschuldigd door rechtsper- sonen; c. indien de kosten zijn gemaakt voor elders wonen- den. Art. 5. Beiastingplichtigen, die tot de on- en minvermogenden behooren, zijn van de betaling der rechten, in artikel 4 genoemd, vrijgesteld. AIs on- en minverinogenden worden voor de toepassing van deze verordening aangemerkt diegenen, waarvoor de hootdsommen, vermeld in artikel 4 minder bedragen dan Art. 6. Indien van hen, die belastingschuldig zijn, geen ge- gevens bekend zijn omtrent de gemengde hoofdsommen kan het recht worden bepaald op het maximum-bedrag.' net recht wordt ambtshalve naar evenredigheid vermin-

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 12