22 2 Februari 1939. STRAATBELASTING. AAN DEN RAAD. Onder verwijzing naar ons voorstel van 18 Novem- ber 1.1. (raadsbesluit nJ. 95) i.z. de wijziging van de heffingsverordening voor de Straatbelasting, deelen wij U mede, dat bij Gedeputeerde Staten tegen deze wij- ziging bezwaren zijn gerezen. Naar de meening van dit College is het onderscheid, dat gemaakt wordt tusschen de eigenaren van ge- bouwde eigendommen, die daarin zelf een winkel, logement, koffiehuis en dergelijke exploiteeren of daarvan zelf gemeubileerd verhuren en de eigenaren, die de gebouwde eigendommen verhuren zonder zelf risico te dragen voor de daarin uitgeoefende bedrij- ven, niet in overeenstemming met het zakelijk karak- ter der Straatbelasting. Indien deze meening juist zou zijn en dus het zakelijk karakter van deze belasting zich zou verzetten om voor bepaalde perceelen, waarin bepaalde bedrij- ven worden uitgeoefend, een lagere huurwaarde aan te nemen, dan is het toch te verwonderen, dat de bestaande verordening, waarin dit beginsel reeds direct is opgenomen, wel de Koninklijke goedkeuring heeft verkregen. Nu te verwachten is dat de goedkeuring bij de Kroon bezwaar zal ontmoeten en eventueele corres- pondentie daarover maandenlang kan duren, is het o. i. met het oog op den voortgang der aanslagregeling gewenscht, het raadsbesluit van 18 November 1938 in te trekken, zoodat dan de bestaande verordening weder kan worden toegepast en terstond tot de aan- slagregeling kan worden overgegaan. Een concept-besluit tot intrekking van hoogervermeld raadsbesluit bieden wij U hierbij ter vaststelling aan. Heemstede, 18 Januari 1939. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 3