31—33 2 Maart 1939. werk" willen beschouwen, behoudens dan in nader door ons te bepalen gevallen, omdat ook de burgerij in niet onbelangrijke mate aan de luchtbescherming zal deelnemen, hetwelk eveneens geheel belangeloos zal moeten geschieden. In bijgaande ontwerp-besluiten zijn hiervoor bepa- lingen opgenomen. De bepaling voor de politie wijkt af van die voor ambtenaren en werklieden, omdat de bepaling dat het deelnemen aan oefeningen enz. als „dienst" wordt beschouwd, door den Burgemeester behoort té geschieden. Voorts vestigen wij er de aandacht op, dat in de hiervoor aangehaalde rechtspositieregelingen voor het gemeentepersoneel afwijkende bepalingen voorkomen, betreffende de aanspraken op uitbetaling van bezoldi- ging ingeval van ziekte. De Verordening gemeente- politie is het laatst vastgesteld. Aanvankelijk waren bedoelde aanspraken daarin geregeld als in het Amb- tenarenreglement. Op verzoek van den Minister van Binnenlandsche Zaken werden die bepalingen echter meer in overeenstemming gebracht met die voorko- mende in het Algemeen Rijksambtenarenreglement, zooals dat toen luidde. De andere reglementen zijn toen daarmede niet in overeenstemming gebracht. De afgevaardigden van een der organisatie's, deel uitma- kende van de Commissie van Overleg vonden in die afwijkende regelingen aanleiding om te verzoeken voor de werklieden gunstiger aanspraken in het Werklieden- reglement op te nemen. Wij hebben deze aangelegenheid overwogen en zijn van meening, dat er inderdaad voor de belangrijke afwijkingen die er bestaan, niet voldoende grond aan- wezig is. Bedoelde afgevaardigden stelden echter voor alleen het artikel te wijzigen waarin de duur wordt vastge- legd waarover ziekengeld wordt uitgekeerd. Wij achten het niet juist ons daartoe te beperken. Het is, bij wijziging van het Werkliedenreglement, dan zeker ook gewenscht daaraan enkele andere artikelen toe te voegen, ongeveer overeenstemmende met die, voor- komende in het Ambtenarenreglement, waarin meer uitvoerig is geregeld, welke bepalingen bij ziekte in acht genomen moeten worden. In het Ambtenarenregiement behoort dan ook wij- ziging te worden gebracht in het artikel, waarin ge-

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 10