Art. 31 f 1. De werkman, getroffen door een ziekte of ongeval, ontstaan tengevolge van het uitoefenen van den dienst, heeft recht op kosteloos genees- en heelkun- dige hulp, voor zoover noodig verpleging in een ziekenhuis en ontvangt kosteloos de vereischte ge- nees-, heel-, verband- en ontsmettingsmiddelen, een en ander ter beoordeeling van Burgemeester en Wethouders. 2. Indien ter volledig herstel, op voorstel van den con- troleerenden geneesheer, verpleging buiten de ge- meente noodig is, zal dit geschieden voor rekening van de gemeente of zal de gemeente in de kosten dier verpleging tegemoet komen, een en ander ter beoordeeling van Burgemeester en Wethouders. Art. 31g. Het loon vvordt niet uitgekeerd, indien en zoolang: a. de werkman weigert zich aan het onderzoek door een controleerend geneeskundige te onderwerpen of 2 Maart 1939. leg met zulk een geneeskundige opgedragen, of te- gen het verbod om arbeid te verrichten, hem door of vanwege het gemeentebestuur na overleg met zulk een geneeskundige gegeven, dan worden voor een nieuw onderzoek drie andere geneeskundigen aangewezen, en wel twee door Burgemeester en Wethouders en één door den betrokken werkman. De werkman is in dit geval verplicht zijn bezwaar, onder overlegging van een verklaring van den be- handelenden geneesheer, schriftelijk en gemotiveerd, ter kennis van Burgemeester en Wethouders te brengen binnen 3 x 24 uur na ontvangst van een voorschrift, opdracht of verbod, als bedoeld. 2. Verklaren de geneeskundigen of de meerderheid hunner de bezwaren van den werkman ongegrond en blijft deze weigeren de voorschriften op'te vol- gen of den arbeid te verrichten, waartegen hij be- zwaar had, dan vervalt zijn aanspraak op loon met ingang van den dag, waarop de uitspraak der ge- neeskundigen hem is medegedeeld.

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 18