70 29 Juni 1939- BESTRATINQ ZANDVOORTSCHE LAAN. AAN DEN RAAD. In Uwe vergadering van 25 Mei 1939 werd aange- houden de beslissing op ons voorstel oin een crediet te verleenen voor het aanbrengen van een bestrating van klinkerkeien op de Zandvoortschelaan vanaf den Heerenweg tot nabij de Laan van Bloemenhove. Naar aanleiding daarvan hebben wij een nader önderzoek doen instellen omtrent de verschillende wijzen van bestrating. Qebleken is dat, wegens de aanwezigheid van buizen, kabels en rioleering, van het aanbrengen van een gesloten wegdek geen sprake kan zijn. Een gewone waalklinkerbestrating is ook voor dezen drukken verkeersweg niet geschikt. In 1934 werd daarom bij wijze van proef een klin- kerkeienbestrating, zonder gewalsten ondergrond, aan- gebracht op het gedeelte van de Zandvoortschelaan, westelijk van de Orchideeënlaan. Ditgedeelte bestrating, dat thans ongeveer 5 jaar ligt, verkeert nog in uit' stekenden staat. Ook in het gedeelte Zandvoortschelaan bij de Laan van Bloemenhove werd in 1938 een klinkerkeien bestrating, zonder z.g. fundeering, aange- bracht. Dit gedeelte verkeert eveneens in uitstekenden staat en het Iaat zich aanzien, dat deze bestrating even goed zal blijven als het gedeelte bij de Orchi- deeënlaan. De ondervinding, welke met de klinkerkeien bestra- ting op de Zandvoortschelaan is opgedaan, heeft ons de overtuiging geschonken dat het onnoodig is een z.g.n. fundeering, welke ongeveer f 2200.— zou kosten, aan te brengen voor de bestrating van het gedeelte der Zandvoortschelaan tusschen den Heerenweg en de Laan van Bloemenhove. De Commissie voor Openbare Werken, die ons over deze aangelegenheid adviseerde, kan onze zienswijze

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 17