29 Juni 1939. In de daartoe belegde vergadering van 26 Januari 1939 waren de leden der Commissie na bespreking algemeen van oordeel, dat de te behandelen materie bezwaarlijk zonder nadere bestudeering zou kunnen plaats hebben. De behandeling van dit onderwerp heeft vervolgens opnieuw plaats gehad in de Commissie-vergadering van 4 Mei 1939. Uit het daarna door de Commissie uitgebracht en voor U ten Kaadhuize ter inzage liggend advies, blijkt, dat de meerderheid der Commissie van oordeel is, dat de in de circulaire aangegeven regeling niet tot gevoig zal hebben, dat het aanbod van dienstboden grooter zal worden en dat geen overgang zal plaats hebben van de fabrieken en werkplaatsen naar de huishouding. Deze meening, welke ook de meerderheid in ons College deelt, wordt gesteund door de ondervinding, welke in andere gemeenten met de toepassing der regeling is opgedaan. Bovendien zijn de kosten aan de uitvoering der regeling verbonden van zoodanigen omvang, dat ook daaraan terdege aandacht dient te worden geschonken. Uit een opgemaakte berekening toch blijkt, dat toepas- sing der regeling zonder dat in den werkkring der dochters van werkloozen eenige wijziging komt een hoogere uitgave voor steun vordert van rond f 7.000.per jaar. Mocht, zooals de minderheid der Commissie en ook de minderheid in ons College meent, de door den Minister aangegeven regeling, wel resultaat opleveren, dan zouden deze kosten nog stijgen. Voorts willen wij nog door een eenvoudig voorbeeld wijzen op één der groote onbillijkheden, welke de in- voering der regeling met zich zou brengen. Een gezin bestaande uit man, vrouw en 3 zoons van resp. 15, 17 en 19 jaar en een gezin van man, vrouw en 3 dochters van resp. 15, 17 en 19 jaar, ontvangen, als allen werkloos zijn, een zelfde steunuitkeering. Nemen we nu aan, dat van beide gezinnen de kinderen wer- ken, dan wordt bij toepassing van de in de circulaire bedoelde regeling, bij het bepalen van den steun van het gezin met zoons de helft van de verdienste in mindering gebracht op den steun, terwijl bij hetgezin met meisjes de steunuitkeering geen enkele verminde-

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 22