78 28 Juli 1939. BOUVV VAN 12 WONINGEN. AAN DEN RAAD. In Uwe vergadering van 25 Mei j.l. hebben wij U aangeboden een ontwerp-herziening van het uitbrei- dingsplan, teneinde het mogelijk te maken op een terrein gelegen ten Noorden van de Kastanjelaan een aantal woningen voor ouden van dagen te stichten. Deze herziening is inmiddels vastgesteld en ter goedkeuring ingezonden, zoodat aan bedoeld voornemen thans verder uitvoering kan worden gegeven. Het hierboven bedoelde terrein behoort in eigendom toe aan de Woningvereeniging ..Berkenrode". Tengevolge van een wijziging van de Woningwet en het Woningbesluit moest enkele jaren geleden door Berkenrode uit de gemaakte batige saldi op de exploi- tatie der complexen I en II 80 worden gestort in een door ons te beheeren gemeenschappelijk fonds ter ver- betering van de volkshuisvesting, terwijl de overige 20 voor hetzelfde doel in beheer bleef bij de Ver- eeniging. Een deel van die saldi was belegd in dezen grond. Deze bleef bij bedoelde storting buiten beschou- wing en dus nog onverdeeld. Hiervân behoort dus feitelijk aan het gemeenschap- pelijk fonds ter verbetering van de volkshuisvesting, 80 en aan de reserve van de Vereeniging 20 De Vereeniging wil nu den grond gratis aan de gemeente afstaan ten behoeve van den bouw van woningen voor ouden van dagen. Zij geeft hiermede dus feitelijk een bestemming aan de haar toebehoorende 20 terwijl wij met de aanvaarding van den grond een bestemming geven aan de 80 van het fonds. De overdracht van den grond aan de gemeente heeft plaats omdat de bouw van woningen van de gemeente zal uitgaan, zulks ter uitvoering van het raadsbesluit van 29 Juli 1924, no. 73. De Vereeniging is echter be- reid beheer en exploitatie der woningen op zich te nemen, op dezelfde manier en onder dezelfde voor- waarden dus als het geval is met de complexen II, III en IV van de Vereeniging „de Haemstede". Teneinde den toegangsweg naar het terrein de ver-

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 13