78 28 Juli 1939. eischte breedte te kunnen geven, zal een stukje tuin- grond, behoorende bij een der woningen aangekocht behooren te worden van de Woningstichting ,,Op Eigen Wieken" alhier, die zich tot overdracht bereid heeft verklaard. Wat de te bouwen woningen betreft stellen wij ons voor, dat deze eenvoudig zullen zijn en zullen bevatten een kamer, een keuken en een slaapkamer beneden. Op den zolder zullen geen kamertjes gemaakt worden. Een uitzondering hierop zal worden gemaakt voor een der woningen, omdat de Vereeniging het op prijs zou stellen, indien deze bewoond zou kunnen worden door een der wijkzusters, die daardoor gemakkelijk eenig toezicht kan uitoefenen op en hulp kan verleenen aan de oudere bewoners. Daardoor zal deze woning iets ruimer van afmetingen en iets anders van indeeling behooren te zijn. Verder is het de bedoeling dit complex van centrale verwarming te voorzien, teneinde de bewoners te ont- lasten van de eigen zorg voor het stoken van een kachel. De exploitatie wordt daardoor wel iets zwaar- der belast, doch daarvoor wordt hieronder een oplossing aangegeven. De stichtingskosten van een complex van 12 wonin- gen worden geraamd op totaal f 30.714.of gemiddeld per woning rond f 2.560.Een specificatie hiervan ligt bij de stukken voor U ter inzage. Aan de hand van deze stichtingskosten meenen wij, dat de volgende ex- ploitatie-opzet kan worden gemaakl:: Annuïteit 4,263371 van f 30.714.ge- baseerd op 3f^ en 50 jaar f 1.309.45 Ofiderhoud, incl. centr. verwarming, f 33. per woning396. grondlasten, straatbelasting, assurantie, administratie en onkosten f 25.per woning300.' brandstoffen centr. verwarming330. bediening idem 52. huurderving50. Totaal f 2.437.45 Om dit bedrag te dekken is een gemiddelde huur per week noodig vanf 3.90 Wij meenen dat de huur niet hooger gesteld zal

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 14