80 28 Juli 1939. dom is van de afdeeling Heemstede van genoemden Bond. Het stichten van een gebouw op een andere plaats braclit dus mee de kosten van aankoop van een terrein en daardoor weer hoogere exploitatiekosten. Verschillende terreinen werden bekeken of zij voor de stichting van een gebouw in aanmerking konden komen De bezwaren, welke tegen de ligging, in ver- band met de exploitatie-mogelijkheden waren aan te voeren, waren evenwei van dien aard dat alleen een terrein gelegen naast het gebouw van Openbare Wer- ken, in aan nerking kon komen. Na gehouden bespre- kingen waren wij voornemens U voor te stellen dit terrein gratis ter beschikking van den Volksbond te stellen. De moeilijkheden waren daarmede echter nog niet uit den weg geruimd. De exploitatie-mogelijkhéid le- verde noc; steeds bezv/aren op\ Uit een inmiddels van een particulier ontvangen ver- zoek om vergunning tct het stichten van een bioscoop in deze gemeente bleek dat de Volksbond niet verze- kerd was van een vergunning van den Bioscoopbond voor het geven vrm filx ivoorstellingen. Het verd daarorn wenscheiijk geoordeeld het ex- ploiteeren van het te stichten gebouw als bioscoop ach- terwege te laten. De opzet moest derhalve geheel wor- den gewijzigd en de exploitatie-mogelijkheid opnieuw onder het oog worden gezien. Besloten werd toen om over te gaan tot het stichten van een gebouw, uitsluitend bestemd voor vergaderin- gen; ook de gelagkamer werd achterwege gelaten. Door deze wijziging in den opzet kwamen de bezwa- ren, die hadden geleid tot Uw besluit van 29 Juni 1937, geheel te vervallen. en mocht dus worden aangenomen dat tegen de stichting van het gebouw op het terrein aan de Jacob van Capenstraat hoek Heemsteedsche Dreef geen bedenkingen meer zouden bestaan. Wij konden het standpunt van het Bestuur van de afdeeling Heemstede van den Volksbond tegen Drankmisbruik op dit punt onderschrijven en daarom werd bij de ver- dere behandeling van deze aangelegenheid aangeno- men dat ook bij U geen bezwaren zouden bestaan. Nieuwe plannen zijn toen ontworpen en kosten-be- rekeningen gemaakt waaruit blijkt, dat een behoorlijke exploitatie-mogelijkheid bestaat. Wij zijn voorts uitge-

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 20