80 28 Juli 1939. gaan van het standpunt dat de gemeente de stichting van het gebouw wil bevorderen, doch in de exploitatie daarvan niet betrokken moet worden, Een sluitende exploitatie-rekening diende derhalve te worden ver- zekerd. Wel waren wij van oordeel dat de gemeente, be- halve door het geven van hypotheek, waartegen ook bij U in de bovengenoemde raadsvergadering geen bedenkingen werden geopperd, verderen steun zou kunnen verleenen door een bijdrage in eens toe te kennen in de voor den bouw uit te betalen arbeids- loonen. De werkgelegenheid toch welke door de stich- ting van het gebouw wordt verkregen, schenkt aan een groot aantal arbeiders in verschillende vakken gedurende geruimen tijd arbeid. Door nu aan deze bij- drage de voorwaarde te verbinden, dat zij alleen wordt verleend wanneer Heemsteedsche werklieden met de uitvoering van het werk worden belast, wordt, behalve het drukken van de exploitatiekosten, tevens de werk- loosheid in deze gemeente bestreden en de post uit- keeringen aan werkloozen ontlast. De uitgaven voor arbeidsloonen worden geraamd op f 12.000.Den geheelen post voor rekening der ge- meente te nemen, achten wij niet juist en daarom stel- len wij U voor een bijdrage in de arbeidsloonen te ver- leenen van f 10.000.onder de zooeven genoemde voorwaarde. In 1937 werd voorgesteld een hypotheek te geven groot f 30.000.Thans wordt met het verleenen van een hypotheek van f 28.000.- de stichting van het gebouw mogelijk gemaakt en daarom stellen wij U voor de hypotheek op dat bedrag te bepalen en de rente wel- ke moet worden vergoed, te stellen op 3]/^ in het jaar. Onder mededeeling dat de verschillende op deze zaak betrekking hebbende stukken voor U ten Raadhuize ter inzage liggen, stellen wij U voor bijgevoegd ontwerp- besluit vast te stellen. HEEMSTEDE, 19 Juli 1939. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 21