26 -r3=Maarf 1939. niet mogelijk om een dergelijk blok in het stokerij- gebouw onder te brengen zonder het oppervlak hier- van te vergrooten. Bij vergrooting van dit oppervlak zou het bestaande bad- en waschlokaal alsmede een deel van de werkplaats moeten worden opgeofferd, hetgeen uiteraard de stichting van een nieuw gebouw tengevolge zou hebben. Bovendien zouden de ver- bouwingskosten van het stokerijgebouw vrij hoog worden. Na het in bedrijf nemen van het nieuwe oven- blok kan ovenblok III worden afgebroken, waardoor in het stokerijgebouw weer een flinke ruimte beschik- baar komt die dan geruimen tijd onbenut zou moeten blijven. Een langdurige studie en overweging van dit vraagstuk heeft den Directeur geleid tot de volgende oplossing. De bestaande ruimte in het stokerijgebouw biedt nog gelegenheid tot den bouw van een ovenblok met 8 kamers. Hierbij kan dan worden volstaan met het optrekken van de muren van het oude stokerij-gedeelte en het verhoogen van het dak. De vervanging van een ovenblok van 10 kamers door een blok met 8 kamers heeft tengevolge, dat de in de stokerij opge- stelde ovencapaciteit afneemt. In dit bezwaar kan worden voorzien door het ingebruik stellen van het nog aanwezige reserve-ovenblok met 6 kamers. Omdat echter in de eerste jaren het ovenblok IV nog geheel nieuw is, wordt het ontbreken van een reserve-oven- blok niet als een overwegend bezwaar gevoeld. Op den duur zal dan echter moeten worden overgegaan om inplaats van het af te breken ovenblok III een nieuw biok te bouwen, waarvan de capaciteit dan zal afhangen van de mate waarin het gasverbruik zal toenemen. In elk geval zal dit toekomstige ovenblok een behoorlijke plaats kunnen vinden in het bestaande stokerijgebouw, zonder dat het oppervlak hiervan be- hoeft te worden uitgebreid. Op deze wijze kan met een minimum aan verbouwingskosten en kapitaals- uitgaven worden volstaan. Uitdrukkelijk dient hierbij in het oog te worden gehouden dat het voorstel dus geenszins een uitbreiding van de productie-capaciteit beoogt, doch uitsluitend een vernieuwing van het oude ovenblok III. Het ligt in de bedoeling om dit nieuwe ovenblok te voorzien van een eigen afgassenketel, terwijl dan de bestaande afgassenketel van ovenblok III zal wor-

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 2