106 29 December 1939. BIJSLAG OP STEUNUITKEERING AAN WERKLOOZEN. AAN DEN RAAD. Zooals u bekend zal zijn heeft de Regeering be- sloten goed te keuren, dat de gemeentebesturen, die de rijkssteunregeling voor werkloozen toepassen, aan alle ondersteunden een duurtebijslag geven van 5 der netto-uitkeeringen met inbegrip van den brand- stoffenbijslag. Hoewel wij een eigen steunregeling voor de werk- loozen toepassen en dus de Regeeringsbemoeiïngen ten aanzien van de werkloozen niet maatgevend be- hoeven te zijn, hebben wij toch gemeend aan dezen maatregel van de Regeering bijzondere aandacht te moeten besteden. Het is een bekend feit, dat de kosten der eerste levensbehoeften tengevolge van de bijzondere tijds- omstandigheden een stijging van 5 hebben on- dergaari. Deze stijging kan uiteraard bezwaarlijk wor- den opgevangen door hen die zijn aangewezen op den steun. Op dezen grond achten wij dan ook noodig, dat wordt overgegaan tot het toekennen van een duurtebijslag van 5 °/o van de netto-uitkeeringen met inbegrip van den brandstoffenbijslag. Voorts achten wij het billijk, dat wanneer de netto-uitkeering is ver- kregen door aftrek van inkomsten, niet uit arbeid verkregen, van het bruto-uitkeeringsbedrag, de bijslag ook wordt verleend over bedoelden aftrek. Wij voegen hieraan nog toe, dat de meerderheid van ons College van oordeel is, dat geen bijslag moet worden verleend, wanneer daardoor de in de „Steun- regeling voor Werkloozen" gestelde maxima worden overschreden. De kleinste minderheid in ons College wenscht den bijslag toe te kennen zonder met deze grenzen rekening te houden. De kosten van dezen bijslag zullen, wanneer ook Maatschappelijk Hulpbetoon tot verhooging der uit- keeringen van de door dezen dienst gesteunden, zou overgaan, een bedrag vorderen van rond f 12.000.— per jaar, welke uitgaaf naar het oordeel van ons College zal leiden tot belastingverhooging.

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 25