28 Novembe-p 1939. De motieven, die tot grondslag van het voorstel dienden, zijn tweeledig. Ten eerste wordt beweerd, dat het beleid van het gemeentebestuur er bij voortduring op gericht is ge- weest om de vestiging van arbeiders in Heemstede zooveel mogelijk te beperken en dat dit beleid zou zijn aangeprezen door ons College en de meerderheid van den Raad als te zijn in het belang van alle groepen der gemeentelijke bevolking. De voorstellers meenen echter, dat dit beleid er toe heeft gevoerd, dat de ge- volgen van deze politiek onevenredig zwaar kwamen te drukken op een deei der arbeidersbevolking, voor wie slechts woningen van een veel te hoogen huurprijs beschikbaar waren. De last bieef echter niet beperkt tot de hooge huur, maar juist ten gevolge van die hooge huren moeten zij ook meer aan personeele be- lasting betalen dan tot hun draagkracht in een redelijke verhouding staat. Ten tweede is het naar de meening van de voorstellers in dit opzicht nog onbevredigender gesteld met de be- woners van vereenigingswoningen. Deze woningen n.l. worden door de rijksbelastingadministratie op grond van het tekort aan goedkoope huizen en het hoogere huurpeil van de z.g.n. particuliere arbeiderswoningen, voor de personeele belasting hooger aangeslagen dan de betaalde huurprijs. Wij zijn in ons voorstei van 28 December 1938, n°. 15, niet ingegaan op deze argumenten, hoewel wij deze uiteraard ernstig hadden overwogen. De vrij sterke progressie die in het systeem der Personeele Belasting ligt, maakte dit o.i. onnoodig. Wij willen thans nu de Financieele Commissie zich over de motieven in beginsel uitsprak de moeilijkheden, die aan het geheele vraagstuk verbonden zijn, gaarne bespreken. De voorstellers willen in de bespreking van het voorstel i. z. de opcentenregeling voor de Personeele belasting betrekken het gemeentelijk beleid betreffende de woningpolitiek, als zou deze poiitiek oorzaak zijn van 4e hooge huren van particuliere woningen en dien- tengevolge van te hooge lasten voor de minder be- deelden. Wij verwerpen den samenhang van de opcenten- regeüng en de woningpolitiek zooals die door de voorstellers in beeld is gebracht- Evenmin als de bouw ^ée n-e^nJ.

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 2