JljZf 97 -28 Novenib&r 1939. de huren wettigen o.i. niet voor hen de invoering van een progressie in de opcenten voor de Perso- neele Belast.ng te bevorderen. Het goedkoopere wo- nen is belangrijk meer waard dan het bedrag van het meerdere dat thans aan belasting moet worden betaald. Belasting-techmsch is het onmogelijk uitslui- tend voor de particuliere arbeiderswoningen een oro- gressie vast te stellen. Tens'otte rijst de vraag of een goed gemeenteiijk belastingbeleid er toe moet leideri om de lasten voortvloeiende uit de wet op de Personeele Belasting' voor de minder draagkrachtigen te verlichten. In de raadsvergadering van 6 Januari 1939 werd door de voorstellers verwezen naar tal van gemeenten waar progressie was ingevoerd zonder vermelding van de klasse waarin die gemeenten waren geplaatst en zon- der het aantal opcenten te noemen, dat die gemeen- ten hieven. Vergelijking met andere gemeenten is uiterst moei- Hjk; men moet zich dan verdiepen in de volledige huishouding van die gemeenten. Om een voorbeeld te noemen; van de 1054 gemeenten is onze gemeente met 12 anderen in de eerste klasse voor de gemeente- tondsbelasting gerangschikt. Rangschikking in de 2e of 3e klasse zou voldoende middelen geven om de opcenten op de Personeele Belasting te verlagen, maar zouden velen van de minst draagkrachtigen in de gemeentefondsbelasting worden betrokken en kleine înkomens zouden in verhouding zwaarder worden be- last dan de hoogere inkomens. Bijna algemeen zijn de in de bovenvermelde raadsvergadering genoemde getneenten m een hoogere klasse voor de gemeente- iondsbelasting gerangschikt. W'J wijzen dus de vergelijking met die gemeenten van de hand. Indien het mogelijk zou zijn geweest de een of an- dere belasting te verlagen, dan zou onze aandacht het eerst gevestigd zijn geweest op de vermindering van de Personeele belasting. Nu echter door de gewijzigde omstandigheden daarvan geen sprake kan zijn en bij voortduring van de tegenwoordige crisis eerder te yerwachten is, dat te eeniger tijd het peil der belas- tingen zai moeten worden verhoogd, kunnen wij geen yrijheid vinden om eenige belasting eenzijdig te ver- lagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 4