98 28 November 1939. STREEKPLAN KENNEMERLAND-ZUID. AAN DEN RAAD DEZER GEMEENTE. Wij hebben de eer U mede te deelen, dat door Ge- deputeerde Staten dezer provincie bij schrijven van 11 October 1939, No. 137 is bericht, dat zij voornemens zijn om ingevolge artikel 46, lid 2, der Woningwet aan de raden der gemeenten Haarlem, Velsen, Heemstede, Bloemendaal, Zandvoort, Haarlemmerliede en Spaarn- woude en Bennebroek de verplichting op te leggen om gezamenlijk te geraken tot de vaststelling van een streekplan. Bij dit schrijven wordt tevens onze mede- werking ingeroepen om den raad dezer gemeente in de gelegenheid te stellen eventueele bezwaren tegen die oplegging in te brengen. De pogingen om overeen- stemming te verkrijgen over den inhoud van een door Gedeputeerde Staten ontworpen concept gemeenschap- pelijke regeling zijn afgestuit op bezwaren tegen de ver- deeling van het aantal stemmen die men aan de ver- schillende gemeenten wil toekennen. Dit stemmenaan- tal was in het ontwerp der regeling zoodanig gesteld, dat daarin een overheersching werd gevoeld van de grootere gemeenten tegenover de anderen. Wij hebben er op gewezen, dat in bestaande regelingen van reeds vastgestelde analoge streekplannen in andere gewesten van ons land het beginsel van het enkelvoudige stem- recht is aangenomen en verzochten dit ook voor deze regeling als beginsel te aanvaarden, waarmede de meerderheid van de vertegenwoordigers der reeds ge- noemde gemeenten zich kon vereenigen, doch waar- tegen alleen door de vertegenwoordigers van Haarlem en Velsen bezwaar is gemaakt. Door den vertegen- woordiger van Haarlem is wel opgemerkt, dat dit lou- ter een theoretische kwestie betreft, doch heeft hij daaraan toegevoegd, dat de gedachte, dat elke ge- meente, ongeacht haar inwonertal, een gelijk aantal stemmen zou uitbrengen, voor Haarlem niet te aan- vaarden is. Bij schrijven van 21 September 1938 hebben wij aan Gedeputeerde Staten medegedeeld, dat wij bereid zijn medewerking te verleenen aan de tot standkoming van een streekplan. Wij blijven evenwel van oordeel, dat

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 7