98 28 November 1939. het billijk is, dat alle medewerkende gemeenten als ge- lijkgerechtigden worden aangemerkt. Nu nadrukkelijk blijkt uit het verslag van de laatste besprekingen op 13 Juni 1939 ter provinciale griffie, dat dit niet de be- doeling is, adviseeren wij U van de gelegenheid ge- bruik te maken om bezwaren in te brengen tegen de vaststelling van dit streekplan. kVij adviseeren U daarom aan Gedeputeerde Staten het navolgende mede te deelen: De Raad van Heemstede maakt van deze gelegenheid gebruik om Uw College bij deze zijn bezwaren te doen kennen tegen de oplegging van de verplichting tot vast- stelling van een streekplan ingevolge art. 46, 2e lid der Woningwet. De Raad stelt voorop. dat zich nimmer zoodanige vraagstukken met aangrenzende gemeenten hebben voorgedaan, dat de totstandkoming van een streekplan door Heemstede als een dringende noodzakelijkheid werd gevoeld. Integendeel meent hij er wel op te mogen wijzen, dat bij den bestaanden gang van zaken de be- langen van de buurt-gemeenschap evenzeer werden gediend, mede onder toezicht van de Vaste Commissie voor Uitbreidingsplannen. Mitsdien is er voor deze ge- meente nimmer reden geweest om zich met een verzoek tot Uw College te richten terzake van het vaststellen van een streekplan. De Raad meent, dat het dan ook onjuist is daaruit den onwil van de gemeente te construeeren tot mede- werking aan de tot standkoming van een streekplan. Den wil tot medewerking hebben Burgemeester en Wethouders meermalen te kennen gegeven. In het door U aangehaalde geval is door Uw College reeds het vraagstuk der stemmenverhouding in het ge- ding gebracht. Waarom het niet wenschelijk werd ge- oordeeld de gemeenten als gelijkgerechtigden aan de beraadslagingen te doen deelnemen is niet verklaard. Het wil hem voorkomen, dat het overleg. dat tusscheii de genoemde gemeenten heeft plaats gehad, buiten- wettelijk is voorbereid. Den Raad heeft nooit een verzoek bereikt, nôch van Gedeputeerde Staten nôch van één of meer gemeenten, om medewerking te ver- leenen aan de vaststelling van een streekplan. De Raad moet er dan ook ernstig bezwaar tegen maken, dat hieruit de conclusie getrokken wordt, als

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 8