98 28 November 1939. zoude hij niet bereid zijn tot samenwerking met andere gemeenten om voor het gezamenlijk gebied te geraken tot de vaststelling van een streekplan. De Raad is er van overtuigd, dat uit een oogprfht van streekbelang zulk een samenwerking gewenscht kan zijn. Hij is vol- komen bereid aan de totstandkoming van een streek- plan zijn volle medewerking te verleenen, indien aan- nemelijk is gemaakt, dat supra-gemeentelijke belangen daarbij op het spel staan en de behartiging daarvan door het streekplan het belang der eigen gemeente niet al te zeer wordt aangetast. Maar juist de reeds ge- voerde besprekingen over de stemverhouding hebben bij den Raad de vrees gewekt, dat met de individueele belangen der gemeenten niet of niet voldoende rekening zal worden gehouden. Als aan een der gemeenten reeds 5/12 van het aan- tal stemmen wordt toegekend dan is die vrees gewet- tigd. Burgemeester en Wethouders hebben zich des- tijds bereid verklaard medewerking te verleenen aan de totstandkoming van een streekplan Kennemerland- Zuid, in de veronderstelling, dat de belangen der eigen gemeente daardoor niet in de waagschaal zouden wor- den gesteld. Nu dienaangaande geenerlei zekerheid be- -stond, integendeel, door de stemmenverhouding het overwicht van eene gemeente beslissend zoude zijn, staat de Raad afwijzend tegenover een streekplan, ten- zij in de Commissie het' enkelvoudig stëmrecht toepas- sing zou vinden. Deze laatste oplossing, die door de meerderheid der verzamelde Colleges van Burgemeester en Wethouders in de voorbesprekingen wenschelijk werd geacht, is door den Raad overgenomen. Het wil den Raad voorkomen, dat art. 46, lid 2, der Woningwet slechts toepassing kan vinden (het opleg- gen van eene verplichting, als in Uw voormeld' schrij- ven bedoeld) indien de noodige medewerking voor een streekplan door daarbij betrokken gemeente(n) niet wordt verleend, hetgeen hier niet het geval is. HEEMSTEDE. 22 November 1939. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W, VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 9