9 8 Februari 1940. STREEKPLAN KENNEMERLAND-ZUID. AAN DEN RAAD. Wij hebben de eer U mede te deelen, dat door Gedeputeerde Staten dezer provincie bij beschikking van 10 Januari 1940, le Afdeeling n°. 82, is besloten aan de Raden der gemeenten Haarlem, Velsen, Heem- stede, Bloemendaai, Zandvoort, Haarlemmerliede en Spaarnwoude en Bennebroek de verplichting op te leggen om gezamenlijk, met overeenkomstige toepas- sing van artikel 45 der Woningwet, te geraken tot de vaststelling van een streekplan voor Kennemerland- ^"in Uwe vergadering van 28 November 1939 werd reeds het schrijven behandeld vau dit zelfde College van 11 October 1939, n°. 137, waarin van dit voor- nemen werd kennis gegeven. Ons prse-advies van 22 November 1939, n°. 98, heeft hierop betrekking. ln dit advies is ernstig het bezwaar naar voren ge- bracht tegen de in een vroeger door Gedeputeerde Staten ontworpen regeling opgenomen stemmenver- houding. De Raad heeft op grond hiervan zich uitge- sproken afwijzend te staan tegenover een streekplan, tenzij in de Commissie het enkelvoudig stemrecht toepassing zou vinden. Gedeputeerde Staten deelen daarover in hunne be- schikking van 10 Januari j.l. mede, dat dit evenwel een punt betreft, dat thans nog niet aan de orde is en derhalve buiten beschouwing dient te blijven bij de beoordeeiing van de vraag of de toepassing van het tweede lid van art. 46 der Woningwet gerecht- vaardigd is te achten. Verder deelt dit College mede, dat de gemeenteraden in dit stadium volkomen vrij zijn in onderling overleg het stemrecht zöö te regelen als hun volgens hun gemeenschappelijk inzicht ge- wenscht is te achten. Aan den Raad behoort nu de bevoegdheid om van dit besluit in beroep te gaan bij de Kroon. Wanneer daardoor een einduitspraak over het meer besproken stemrecht zou kunnen worden verkregen, zouden wij daartoe ook zeker adviseeren, hetgeen ook volgt uit het antwoord, dat bij de behandeling van deze aan- gelegenheid van de zijde van ons College aan een

Raadsnotulen Heemstede | 1940 | | pagina 7