1 2 2FEB. 1940 BEGROOTING 1940. AAN DEN RAAD. Wij hebben de eer Uwen Raad hierbij aan te bie- den de ontwerp-gemeentebegrooting, met de daarbij behoorende ontwerp-begrootingen van de bedrijven en van deti Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon, allen voor het jaar 1940. De ontwerp-gemeentebegrooting sluit, wat den ge- wonen dienst betreft, in totaal met f 1.816.355.18 en wat den kapitaaldienst betreft met f 1.727.744. Het was voor ons reeds van den aanvang af duide- lijk, dat het sluitend maken der begrooting dit jaar bijzondere voorzieningen noodig zou maken. Bij de aanbieding van de ontwerp-begrooting voor 1939 schreven wij immers al, dat toen reeds te voorzien was, dat 1938 een veel geringer batig saldo zou op- leveren dan 1937. Omdat het saldo van 1938 moet dienen als aanvangspost voor 1940, viel, zoo schreven wij, reeds hieruit al te concludeeren dat, indien de omstandigheden zich niet in meer gunstigen zin ont- wikkelen, den eerstkomenden tijd de uiterste voor- zichtigheid zou moeten worden betracht, wii de aan- trekkelijkheid van de gemeente behouden blijven. De omstandigheden hebben zich helaas in omgekeer- den zin ontwikkeld en het is uitermate moeilijk te voor- zien welke gevolgen hieruit, niet alleen voor de gemeente maar ook voor de ingezetenen, zullen voortvloeien. Onze verwachting ten opzichte van het batig saldo over 1938 is uitgekomen. De eerste post van de be- grooting voor 1940 moest inderdaad ongeveer f 62 000.— îager worden geraamd dan het bedrag waarmede de begrooting voor 1939 kon openen. Daar kwam bij, dat ook de winst van het gasbedrijf aanzienlijk lager moest worden geraamd, o.m. als een gevolg van de sterke stijging van den kolenprijs. Verder is het be- kend, dat verschillende posten hooger geraamd moeten worden als een gevolg van den groei der gemeente. Uit een en ander vloeide voort, dat de ontwerp- begrooting aanvankelijk een tekort vertoonde. Door eenerzijds verschillende ontvangstposten die daarvoor in aanmerking kwamen hooger te ramen en anderzijds verschillende bezuinigingen toe te passen, zijn wij er in geslaagd genoemd tekort aanzienlijk te

Raadsnotulen Heemstede | 1940 | | pagina 1