49 22 Augustus 1940. REGELING LUCHTBESCHERMINGSDIENST. AAN DEN RAAD. Wij hebben de eer U mede te deelen, dat door den Burgemeester op heden van den Commandant van den Opbouwdienst te 's-Gravenhage een rondschrijven is ontvangen, gedagteekend 16 Augustus j.l. Afdeeling Ic, n°. 3001, waarin wordt medegedeeld, dat aangezien de praktijk heeft geleerd, dat het vrijwilligerssysteem, waarop de organisatie van den luchtbeschermingsdienst is gebaseerd, niet geheel voldoet, besprekingen van- wege den Secretaris-Generaal van Binnenlandsche Zaken met hem er toe hebben geleid, dat voor de luchtbeschermingsdiensten personeel van den Opbouw- dienst zal worden bestemd. De kosten van legering komen ten laste van de gemeenten, alsmede geringe kosten voor gebruik van rij wielen. Allereerst komen in aanmerking, zij die in de ge- meenten woonachtig zijn, terwijl bij de indeeling zoo- veel mogelijk ouderen en gehuwden voorrang moeten genieten. Wij hebben over deze aangelegenheid onmiddellijk overleg gepleegd met het Hoofd van den Luchtbe- schermingsdienst in deze gemeente, die van oordeel was, dat van deze diensten alleen gebruik dient te worden gemaakt ten behoeve van den luchtwachtdienst op de Belvédêre, welke dienst reeds verschillende maanden door verschillende ingezetenen vrijwillig zoo- wel overdag als bij nacht wordt vervuld en waarmede permanent moet worden doorgegaan. Op den duur is het wel zeer bezwaarlijk deze diensten van de inge- zetenen te blijven eischen. Tegen het vervullen van de overige vrijwillige diensten bestaat geen bedenking. Voor dezen luchtwachtdienst wordt het wenschelijk geacht van het personeel van den Opbouwdienst ge- bruik te maken. In samenwerking met Haarlem, Bloe- mendaal en Bennebroek zou het mogelijk zijn daarvoor een voldoend aantal personen aangewezen te krijgen. Voor deze gemeente worden daarvoor 10 personen noodig geoordeeld. De kosten worden geraamd op

Raadsnotulen Heemstede | 1940 | | pagina 17