53 29 October 1940. WIJZIGING REGLEMENTEN GEMEENTE- PERSONEEL. AAN DEN RAAÜ. In de raadsvergadering van 25 April j 1. zijn onder de nos. 27, 28 en 29 wijzigingen vastgesteld van het Ambtenarenreglement, het Werkliedenreglement en de Verordening gemeentepolitie. Deze hadden betrekking op doorbetaling van salaris of loon aan gemobiliseerd personeel. O.m. was daarin bepaald, dat bij uitkeering van toe- slag, als deel der bezoldiging, o.a. rekening wordt gehouden met aanspraken op kostwinnersvergoeding. Bij besluit van den Minister van Defensie d.d. 25 April 1940 is de Mobilisatievergoedingsbeschikking zoodanig gewijzigd, dat het overheidspersoneel buiten den kring van dienstplichtigen is geplaatst, te wier aanzien kostwinnersvergoeding is toegekend. Ons is medegedeeld, dat de Secretaris-Generaal, waarnemend Hoofd van het Departement van Binnen- landsche Zaken tegen goedkeuring van deze betrekke- lijke bepaling bezwaar heeft. Voorts was bij genoemde wijziging aan ons de be- voegdheid verleend om in bijzondere gevallen voor een telkens te bepalen termijn andere ongehuwde ambtenaren geheel of gedeeltelijk met eenige kost- winners gelijk te stellen. Deze bepaling ontbreekt in het Algemeen Rijksambtenarenreglement en geeft, naar het oordeel van genoemden Secretaris-Generaal, een te ruime bevoegdheid aan het Dagelijksch Bestuur. Omdat zulks in strijd is met het denkbeeld van unifi- catie van de bepalingen inzake het gelijktijdig genot van burgerlijke en militaire belooning, is ons in over- weging gegeven te bevorderen dat de bedoelde bepa- ling wordt geschrapt. Voorts merken wij U op dat, toen in Februari 1936 de „Verordening gemeentepolitie" werd vastgesteld, daarin o.m. een bepaling werd opgenomen inzake de uitbetaling van de wedde bij ziekte, overeenkomende

Raadsnotulen Heemstede | 1940 | | pagina 11