53 29 October 1940. met de toen geldende bepaling van het Algemeen Kijksambtenarenreglement. Daarmede werd bij de raads- besluiten nos. 31 en 32, d.d. 2 Maart 1939, het Ambte- narenreglement en het Werkliedenreglement in over- eenstemming gebracht. Intusschen was echter in 1937 het betrekkelijke artikel van het Algemeen Rijksambte- narenreglement gewijzigd, zoodat de bepalingen in de verschillende gemeentelijke regelingen daarmede thans niet ten volle overeenstemmen. Qedeputeerde Staten dezer provincie hebben ons medegedeeld, dat het de aandacht getrokken heeft dat, terwijl voigens artikel 35, tweede lid, van het Algemeen Rijksambtenarenreglement na het verstrijken van den termijn, waarover voor het laatst de helft der be- zoldiging werd genoten, de uitbetaling daarvan kan worden voortgezet. Artikel 33,2e lid van het Ambtenaren- reg ement en artikel 27, 2e lid, van het Werklieden- reglement dezer gemeente bepalen, dat na het ver- strijken van den termijn, waarover voor het laatst 2/3 gedeelten van de bezoldiging werden genoten, de be- zoldiging voor de helft uitbetaald wordt, zonder dat deze uitbetaling aan een eindtermijn gebonden is. Ge- noemd College meent, dat deze imperatief gestelde bepaling te ver gaat en heeft ons verzocht te bevor- deren, dat slechts de mogelijkheid wordt geschapen oni1 de bezoldiging voor de helft door te betalen. Wij hebben er geen bezwaar tegen dat de door Gedeputeerde Staten verlangde wijziging wordt aan- gebracht, maar achten het dan ook noodig, dat met de hierboven bedoelde wijziging, weike art. 35 van het Algemeen Rijksambtenarenreglement in 1937 heeft ondergaan, ook verder rekening wordt gehouden Bo- vendien zal dan niet aileen de desbetreffende bepaling van het Ambtenaren- en Werkliedenreglement doch ook die van de Verordening gemeentepolitie gewiizicrd behooren te worden, omdat anders de bestaande over- eenstemming in dit opzicht verloren gaat. De betrekkelijke bepalingen zouden wij dan willen lezen als in de hierbij gaande ontwerp-besluiten is vermeld. Onder mededeeling dat de Commissie van Overleg voor het gemeentepersoneel tegen de beoogde wijzi-

Raadsnotulen Heemstede | 1940 | | pagina 12