51 29 October 1940. VERZEKERING VAN GEMEENTEGELDEN. AAN DEN RAAD. Met gebruikmaking van de machtiging, verleend bij raadsbesluit van 25 Februari 1938, n°. 15, is met in- gang van 1 Januari 1939 voor den tijd van 5 jaren een fraudeverzekering gesloten voor het gemeente- personeel, en wel bij Lloyd's te Londen, door tus- schenkomst van de Incasso-Bank te Amsterdam. De premie werd vooruit betaald tot 1 Januari 1944. Door deze betaling der premie zullen assuradeuren zich niet tegen een eventueele schadevordering kunnen verwe- ren. De overeenkomst is o. i. dan ook nog ten volle van kracht. In verband met het ontbreken van communicatie- mogelijkheid met assuradeuren, waarvan de tijdsduur niet bekend is, zou een eventueele behandeling van een aanvrage om schadevergoeding ernstig vertraging ondervinden en zou deze niet eerder afgedaan kunnen worden dan na beëindiging der buitengewone om- standigheden. Wij achten dezen toestand echter minder gewenscht en zijn van oordeel dat, wanneer een verzekering als in bovenbedoelden zin wordt gesloten, en deze is voorgeschreven in artikel 170 der gemeentewet, deze van zoodanigen aard behoort te zijn, dat, indien zich onverhoopt een schadegeval zou voordoen, de afdoe- ning daarvan niet langer behoort te loopen dan het onderzoek normaal noodig maakt. Wij hebben daarom uitgezien naar een anderen vorm voor deze verzeke- ring. In verband hiermede deelen wij U mede, dat op 1 Januari 1938 in werking is getreden de Fraude- risico-Onderlinge van Gemeenten (F.O.G.), tot welker oprichting het initiatief werd genomen door de Ver- eeniging van Nederlandsche Gemeenten. De officieele naam van de F.O.G. is Vereeniging tot het onderling dragen van het risico, verbonden aan het geldelijk beheer van gemeenten en andere publiekrechtelijke - lichamen, alsmede van lichamen, bij welker geldelijk beheer gemeenten of andere publiekrechtelijke lichamen belang hebben. Hierbij zijn reeds 535 gemeenten van verschillende grootte aangesloten. Wanneer van dezen vorm van verzekering gebruik gemaakt wordt, is het noodig dat de gemeente als lid

Raadsnotulen Heemstede | 1940 | | pagina 3