51 29 October 1940. toetreedt, welk lidmaatschap telkens voor drie iaren loopt, terwijl voorts deelgenomen behoort te worden aan een verwaarborgingsregeling. De kosten der vereeniging moeten door de aange- slotenen gezamenlijk worden gedragen. Aan de verwaarborgingsregeling moet worden deel- genomen voor een bedrag, dat verband houdt met het aantal inwoners der gemeente. Voor onze gemeente zou dit thans f 23.400.bedragen. De bestaande ver- zekering werd echter gesloten voor een bedrag van f 30.000.—, welk bedrag wij ook voor de toekomst gehandhaafd zouden willen zien, mede in verband met de stijging van het aantal inwoners. Voor laatstgenoemd bedrag is een voorschotpremie verschuldigd van f 197.50, waarop echter f 5.64 in mindering komt, omdat het te dekken bedrag hooger is dan voorgeschreven. Blijft dus f 191.86 per jaar. Op grond van het karakter van onderlinge verzeke- ring heeft afrekening plaats aan de hand van de wer- kelijke kosten. Winstoogmerk zit hierbij niet voor. De F.O.G. is een Nederlandsche instelling, die zelf weer een herverzekeringsovereenkomst heeft gesloten met een Nederlandsche Maatschappij. Wij meenen dat het in de tegenwoordige tijdsom- standigheden aanbeveling verdient de gemeente lid te doen worden van de F.O.G. en haar tevens te doen deelnemen in genoemde verwaarborgingsregeling en wel voor een bedrag van f 30.000.Hierin zijn dan tevens begrepen de gemeentelijke diensten, bedrijven en instellingen, alsmede de in de gemeente gevestigde woningbouwvereenigingen. In verband met het bepaalde in artikel 272 van het Wetboek van Koophandel zal de bestaande verzeke- ring dan opgezegd behooren te worden. Op grond van het vorenstaande stellen wij U voor over te gaan tot de vaststelling van bijgaand ontwerp- besluit. De betrekkelijke stukken liggen voor U ten Raadhuize ter inzage. Heemstede, 9 October 1940. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, A. VAN DE POLL, l.b. De Secretaris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1940 | | pagina 4