AAN DEN RAAD. Wij hebben de eer Uwen Raad hierbij aan te bieden de ontwerp-gemeentebegrooting, met de daarbij be- hoorende ontwerpbegrootingen voor de bedrijven en den gemeentelijken dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon, allen voor het jaar 1941. De ontwerp-gemeentebegrooting sluit, wat den ge- wonen dienst betreft, in totaal met f 1.821.554, 32 en wat den kapitaaldienst betreft met f 1.810.317,93. Wij zouden een beschouwing over deze ontwerp- begrooting willen aanvangen met er op te wijzen, dat het, in verband met de heerschende omstandigheden, thans wel uitermate moeilijk is met eenige juistheid een begrooting samen te stellen. Veel daarin voorkomende posten toch worden door die omstandigheden be- invloed, en het vait in geen enkel opzicht te voorzien in welken zin deze in den loop van het jaar veranderen zullen. în verband met de samenstelling van deze ontwerp- begrooting ontvingen wij, door bemiddeling van Ge- deputeerde Staten dezer provincie, eenigen tijd geleden enkele aanwijzingen van het Departement van Binnen- landsche Zaken. Deze kwamen o.m. hierop neer, dat voor 1941 niet moest worden gerekend op een wijziging van de financiëele verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten. De raming moet plaats hebben volgens de bestaande bepalingen. De uitkeering^ uit het gemeente- fonds over 1941/1941 moest echter worden gesteld op 74.74 van de uitkeering over 1938/1939, zulks op grond van de te verwachten mindere opbrengst van de baten welke in het gemeentefonds vloeien. Behalve de ieder jaar terugkeerende verlagäng der garantie-uitkee- ring ondergaat deze post ook om gemelde reden ver- laging. Genoemd college schreef voorts, dat het uit een oog- punt van begrootingstechniek de rneest juiste weg is, dat de verschillende ramingen worden opgezet naar den toestand van het oogenblik. Ramingen van werkloos- heidsuitgaven, armenzorg e.d. behoorden te worden ge- 1 3 MflART 1941 tbruari lOflh BEGROOTINGEN 1941.

Raadsnotulen Heemstede | 1941 | | pagina 1