28 24 April 1941. lijke vervanging omvat, wordt het bedrag der vergoe- ding door Burgemeester en Wethouders vastgesteld, op voorstel van den Burgemeester. Artikel 12. Verhooging van wedde gaat in op den eersten dag der maand, waarin de aanspraak daarop is verkregen. Toelagen voor het bezit van diploma's worden even- eens uitgekeerd met ingang van den eersten dag der maand, waarin de ambtenaar het diploma verkregen heeft. Artikel 13. Maandelijks wordt een twaalfde gedeelte der wedde uitbetaaid. Artikel 14. 1. De ambtenaar, die in verband met de uitoefening van zijn dienst, behoudens bij eerste aanstelling, ver- huizen moet, ontvangt een door Burgemeester en Wet- houders, op voorstel van den Burgemeester, naar billijk- heid te bepalen vergoeding wegens terzake gemaakte kosten en geleden schade. 2. Dezé vergoeding wordt beperkt tot hetgeen wer- kelijk met inachtneming van redelijke zuinigheid moest worden uitgegeven. Artikel 15. Bij aanstelling, bevordering, weddeverhooging en ont- siag, benevens bij uitbetaling der wedde, worden den ambtenaar daarvoor geen kosten in rekening gebracht. Artikel 16. 1. De ambtenaar heeft recht op zijne bezoldiging tot den dag van ingang van het ontslag uit zijn ambt of tot en met den dag van overlijden. Is de bezoldiging reeds tot etn lateren dag uitbetaald, dan wordt het meerdere verrekend met de som, in de volgende leden bedoeld. 2. Overlijdt etn ambtenaar, die geen weduwe of kin- deren, jonger dan 18 jaren achterlaat en niet is kost- winner voor zijn ouders of voor zijn broers of zusters,

Raadsnotulen Heemstede | 1941 | | pagina 17