28 24 April 1941 gehuwd is, gedurende 30 dagen de volle aan zijn anrbt verbonden bezoldiging en daarna hetgeen deze meer bedraagt dan zijn militaire belooning. Is hij ongehuwd, dan geniet hij gedurende 30 dagen de volle aan zijn ambt verbonden bezoldiging en daarna hetgeen 70 ten honderd van die bezoldiging meer bedraagt dan zijn mi- litaire belooning. 2. Ongehuwde eenige kostwinners worden voor de toepassing van het eerste lid gelijk gesteld met gehuw- den. Burgemeester en Wethouders beslissen, of een on- gehuwde als eenig kostwinner beschouwd wordt. 3. Het bepaalde in het eerste en tweede lid is eerst van toepassing, nadat de militair, hetzij vöör, hetzij ge- durende de buitengewone omstandigheden een werke- lijken dienst van 11 maanden of, indien hij eene eerste oefening van korteren duur te vervullen had, deze oefe- ning heeft volbracht. 4. Het bepaalde in het derde lid geldt niet: a. ten aanzien van de buitengewone dienstplichti- gen, die eerst in werkelijken dienst behoeven te komen na het jaar der lichting, waartoe zij behooren of naar hun leeftijd gerekend kunnen worden te behooren; b. voor de vrijwilligers van den landstorm, die hetzij een rang bekleeden, hetzij het bewijs van voor- geoefendheid hebben verworven. Artikel 25. Op den ambtenaar, die in tijdelijken dienst is aange- steld, zijn de bepalingen, vervat in de artikelen 22, 23 en 24, slechts van toepassing tot en met den dag, waarop de burgerlijke betrekking zou zijn beëindigd, indien hij daaraan niet door den militairen dienst zou zijn onttrokken. Artikel 26. 1. Onverminderd het bepaalde in art. 32, geniet de ambtenaar, die wegens ziekte of ongeval verhinderd is zijn dienst te verrichten, gedurende de maand, waarin de arbeid is opgegeven, de volle bezoldiging en vervol- gens: a. voor zoover het betreft een ambtenaar in vasten dienst, met een werkelijken diensttijd van 10 jaren of

Raadsnotulen Heemstede | 1941 | | pagina 21