24 April 1941. BOUW VAN 12 WONINGEN. AAN DEN RAAD. Aan uw besluit d.d. 28 Juli 1939, n 78, inzake den bouw van 12 woningen voor ouden van dagen, kon nog geen uitvoering worden gegeven, omdat de ver- eischte hoogere goedkeuring nog niet werd verkregen. Intusschen heeft echter de Secretaris-Generaal van het Departement van Binnenlandsche Zaken onlangs goed- gekeurd, dat de Woningvereeniging „Berkenrode" om niet aan de gemeente afstaat een perceel grond ter grootte van 1888 M2., nabij de Kastanjelaan, bedoeld onder A1 van genoemd besluit, en dat het tekort op de exploitatie der te bouwen woningen wordt bestre- den uit de winsten welke worden gemaakt op de exploitatie van de complexen 1 en II van genoemde Vereeniging. Direct na de ontvangst van deze mededeeling hebben wij den architect opgedragen een nieuwe raming van de bouwkosten in te zenden. Zooals te verwachten was zijn deze, door de gewijzigde omstandigheden, zeer aanmerkelijk hooger geworden. Waren wij aanvan- kelijk van oordeel dat voor dezen bouw een crediet van f 30 714.voldoende zou zijn, thans blijkt dat hiervoor noodig zal zijn een bedrag van rond f 53750.— Een specificatie hiervan ligt bij de stukken ter inzage. Hoewel wij het jammer vinden dat deze aangelegen- heid niet vlugger afgedaan kon worden, meenen wij niettemin dat de verhoogde bouwkosten dezen bouw thans niet moeten tegenhouden. Het is naar ons oor- deel dringend gewenscht dat zoo spoedig mogelijktot uitvoering van dit plan wordt overgegaan, omdat daar- mede toch eenige verruiming van woongelegenheid wordt geschapen. Wij stellen ons voor dat door dezen bouw enkele grootere woningen beschikbaar zullen komen, welke door grootere gezinnen bewoond zullen kunnen worden. In ons voorstel, behoorende bij het in den aanhef genoemde raadsbesluit, hebben wij een exploitatie- opzet opgenomen, welke vanzelfsprekend ook herzie- ning behoeft. Wij gingen destijds er van uit, dat de annuïteit gebaseerd kon worden op eene rente van

Raadsnotulen Heemstede | 1941 | | pagina 37