27 24 April 1941 KLEEDINGTOELAGE POLITIEPERSONEEL AAN DEN RAAD. Krachtens de „Verordening gemeentepolitie" wordt aan de agenten en hoofdagenten van politie in deze gemeente eene toelage voor uniformkleeding en uit- rusting toegekend van f 100.per jaar, welke toelage voor den hoofdinspecteur en inspecteur van politie alsmede voor het personeel van de motorbrigade f 125.— per jaar bedraagt. De ambtenaren der re- cherche ontvangen op grond van genoemde verordening eveneens eene toelage van f 100.— per jaar. Naar ons van bevoegde zijde werd medegedeeld zijn de prijzen voor uniformkleeding thans reeds 20°/o hooger dan vorig jaar. Verdere stijging is niet uitge- sloten, terwijl het voorts mogelijk is, dat de draagtijd korter wordt. Op grond van een en ander meenen wij, dat de geldende kleedingtoelage niet meer voldoende is en dat deze met f 25.per jaar verhoogd behoort te worden. Aan deze verhooging zouden wij echter een tijdelijk karakter willen toekennen, zoodat, wan- neer de omstandigheden daartoe aanleiding geven, deze weder kan vervallen. Voorts vestigen wij er Uwe aandacht op, dat de Secretarissen-Generaal van de Departementen vanjus- titie en van Binnenlandsche Zaken voorschriften heb- ben vastgesteld met betrekking tot de uniformen van het politiepersoneel. Daarin is voor het lagere perso- neel de rijbroek voorgeschreven, waarbij rijlaarzen van zwart leder gedragen behooren te worden. De nieuwe voorschriften treden .nog niet direct in werking, doch wanneer het personeel toch nieuwe kleeding moet aanschaffen, zal dit natuurlijk van het nieuw voorge- schreven model moeten zijn. Terwille van de unifor- miteit is het gewenscht, dat het personeel tegelijk van rijlaarzen wordt voorzien. De kosten van aanschaffing worden geraaind op f 32.50 per paar, hetwelk voor het personeel een extra uitgave beteekent, die niet uit de toelage kan worden bestreden. Wij zijn dan ook van meening, dat de kosten van eerste aanschaffing dezer laarzen door de gemeente

Raadsnotulen Heemstede | 1941 | | pagina 7