36 12 Juni 1941 verzekering wordt gedekt. In hoeverre daarvoor de maximum omslag zal worden geheven is te voren niet te zeggen. Uit een en ander volgt, dat de voorschotpremie van de O.O.M. aanzienlijk hooger is dan van M.R.G., waar- door eerstgenoemde in staat is uit die voorschotpremiën althans een grooter bedrag aan schaden te vergoeden dan M.R.G., waartegenover staat, dat de tnaximum- omslag die van de aangeslotenen gevraagd kan worden, bij de 0.0.M. lager is dan bij M.R.G., doch eenige malen herhaald kan worden. Aan de hand van bovengenoemde cijfers kan ieder voorbeeld dit duidelijk maken. Blijkens ontvangen mededeeling heeft een niet onbe- langrijk aantal gemeenten zich reeds in beginsel bereid verklaard, deel te nemen in een onderlinge verzekering voor gemeentelijke eigendommen tegen molestgevaar, welke gemeenten goed verdeeld over het land liggen. Door aansluiting bij deze Molest-Risico komen in cén Onderlinge sanien de aangeslotenen waarvoor eenzelfde schadevergoedingsregeling geldt, waarvoor naar onze meening veel te zeggen is. Wij mogen er hierbij aan herinneren, dat ook in ander opzicht de gemeenten reeds samenwerken en wel door middel van de Risico Ver- eeniging van Nederlandsche Gemeenten, de Bedrijfsver- eeniging voor Ziekengeldverzekering van Nederlandsche Gemeenten en de Fraude-risico Onderlinge van Neder- landsche Gemeenten. Het is dus verklaarbaar, dat de Nederlandsche Gemeenten ook de molestrisico gezamen- lijk willen dragen. Wij meenen, op grond van het vorenstaande, aan aansluiting bij M.R.G. de voorkeur te moeten geven boven het afsluiten van een verzekering bij de 0.0.M. en stellen U daarom voor ons daartoe machtiging te verleenen door vaststelling van het bijgevoegde ont- werp-besluit. Verschillende op deze aangelegenheid betrekking hebbende stukken liggen ten Raadhuize voor U ter inzao*e. HEEMSTEDE, 28 Mei 1941. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1941 | | pagina 11