36 12 Juni 1941. MOLESTVERZEKERING GEMEENTE- EIGENDOMMEN. AAN DEN RAAD. In verband met de schade, vvelke door de oorlogs- omstandigheden in verschillende gemeenten van ons land werd aangericht, hebben wij meerdere malen de vraag onder de oogen gezien, of het voor onze gemeente noodig en gewenscht was de diverse eigendommen tegen molest te verzekeren. Wij konden vorig jaar tot een zoodanig voorstel niet komen, omdat wij van oordeel waren dat, voor zoover geen vergoeding van schade door het Rijk zou plaats hebben, de risico door de gemeente zelf gedragen kon worden, omdat de eigendommen nogal verspreid over de gemeente verdeeld liggen. Voorts werd overwogen dat, hoewel schade overal mogelijk is, de ligging der gemeente haar toch niet stempelde tot een gevaarlijk object. Inmiddels blijkt toch, dat in tal van geineenten gevaren dreigen, waardoor meer en meer de wensche- lijkheid wordt gevoeld verzekeringen te sluiten, aan- vullende op de Rijksvergoeding. Intusschen is bij besluit, dd. 2 December 1940, van de Secretarissen-Generaal van de Departementen van Financiën en Justitie vastgesteld het besluit op de ma- terieele oorlogsschaden. Dit besluit is opgenomen in het Verordeningenblad No. 221 van 1940. Er worden daarin regelen gesteld betreffende de bij- dragen van het Rijk in de door oorlogsgeweld veroor- zaakte schaden aan goederen. Bij de bepaling van de schade wordt rekening gehouden met de normale ver- koopwaarde op 9 Mei 1940. In artikel 1 van genoemd besluit is bepaald, dat dit geen betrekking heeft op schaden aan goederen, toe- behoorende aan publiekrechtelijke lichamen, of die voor het geheel of voor een overwegend deel met Overheids- middelen zijn verkregen of vervaardigd en toebehooren aan lichamen, die door den Secretaris-Generaal van het Departement van Financiën voor de toepassing van dit besluit met pubiiekrechtelijke lichamen worden gelijk- gesteld. Het is dus niet noodig na te gaan of de bovenbedoelde

Raadsnotulen Heemstede | 1941 | | pagina 5