36 12 Juni 1941 de ontwerp-statuten en het ontwerp-reglement aan de orde zijn gekomen. De organisatie van N.M. zal hier- voor als grondslag dienen. Men wil dus ook hier uit- gaan van het stelsel van éénmaal afrekenen voor alle voorgekomen schaden en wel aan het einde van den oorlog. De V. v. N. G. meent, dat, wanneer men het gezonde denkbeeld van verzekering op onderlingen grondslag heeft aanvaard, er dan geen sprake meer mag zijn van het verdeelen van de geheele oorlogsperiode in toevallige tijdperken, die loopen van half jaar tot half jaar. De ervaring leert, dat in het molestgevaar perioden voorkomen van groote intensiteit naast andere perioden vân slechts geringe schade. Valt groote schade in een zekere halfjaarlijksche periode dan is weinig waarschijniijk, dat eenige redelijke kans op algeheele vergoeding overblijft. M.R.G. vraagt elk kalenderjaar een voorschotpremie varieerend van f 0.20 tot f 0.35 per mille verzekerd bedrag, terwijl de omslag hoogstens mag bedragen 2, 2'/2> 3 of 3j/2 van het verzekerd bedrag, naar gelang de verzekerde goederen zijn ingedeeld in klasse I, Ia, II of III van het voorschotpremietarief. Alvorens een kostenberekening te verstrekken, vesti- gen wij er nog de aandacht op, dat de gemeente ook financieel nadeel kan hebben van schade, toegebracht aan woningcomplexen van woningbouwvereenigingen en aan de gebouwen van gesubsidieerde bijzondere scholen. De woningbouwvereenigingen zijn nog weer te onder- scheiden in die, welke gebouwd hebben met Woning- wetvoorschotten en die, welke met gelden van de ge- meente woningen hebben gesticht. Ten opzichte van de eerste groep hebben wij ons verstaan met het Departement van Binnenlandsche Zaken. Omdat zich hierbij belangen voordoen, die in een groot aantal gemeenten voorkomen, ligt het meer voor de hand, dat een centrale regeling tot stand wordt gebracht, dan dat iedere woningbouwvereeniging of ge- meente zich met de molestverzekering zou bezig houcten. Wij zouclen daarom deze complexen althans voorloopig buiten beschouwing willen laten. De positie met de Vereenigingen ,,Heemstede's Be- lang" en „Het Oude Posthuis' is echter anders. Wanneer de eigendommen der gemeente tegen molestsehade ver-

Raadsnotulen Heemstede | 1941 | | pagina 8