64 Artikel 13. In het verlies van de Volkscredietbank dragen de tot deze gemeenschappelijke regeling toegetieden geineenten jaarlijks bij naar verhouding van het totaalbedrag der aan inwoners van elk dier gemeenten in het jaar, waarop het verlies betrekking heeft, verleende credieten. De uitkeering van een bedrijfsoverschot geschiedt naar dezelfde verhouding. De betaling door of de uitkeering aan de gemeenten geschiedt binnen een maand na vast- stelling van de winst- en verliesrekening. Artikel 14. Met ingang van den datum door den Raad van Bestuur te bepalen, wordt de gemeentelijke bank van leening van de gemeente Haarlem als zoodanig geliquideerd en wordt de liquidatie overgedragen aan de Volkscredietbank. Het bij de beleeners op dien datunr uitstaande kapitaal wordt geacht op dien datum door de gemeente Haarlem aan het bestuur te zijn verstrekt overeenkomstig het bepaalde in art. 11. De van dien datum af loopende rente en andere kosten ter zake van de beleende panden komen ten bate van de exploitatie der Volkscredietbank. Evenzoo komt ten bate van de Volkscredietbank de opbrengst van de verkochte panden, met dien verstande, dat het verlies op de door de gemeentelijke bank van leening aan de Volks- credietbank overgedragen panden voorzoover deze niet door de Volkscredietbank opnieuw in beleening zijn aan- genomen, of de meerdere opbrengst voorzoover deze niet aan de beleeners overeenkomstig de beleeningsvoorwaar- den wordt uitgekeerd ten laste of ten bate van de ge- meente Haarlem komt. Artikel 15. Jaarlijks vöör 1 Juni stelt de Raad van Bestuur een door den directeur opgemaakt verslag van den toestand en de exploitatie van de Volkscredietbank over het af- geloopen jaar vast. Jaarlijks vôör 1 Juli stelt de Raad van Bestuur voor- loopig vast de balans van de bezittingen en schulden op 31 December van het afgeloopen jaar en een winst- en verliesrekening over het afgeloopen jaar en zendt deze ter vaststelling aan den Commissaris der provincie.

Raadsnotulen Heemstede | 1941 | | pagina 54