20 HEEMSTEDE'S BELANG. Bij raadsbesluit van 14 Mei 1936, no. 32 werd be- sloten om, te beginnen met het jaar 1936, het nadeelig saldo op iedere exploitatierekening van de Woning- bouwvereeniging „Heemstede's Belang" uit de gewone middelen der gemeente te betalen, welke bijdrage gedurende 10 jaren wordt verhoogd met een tiende gedeelte van de verliezen, uitgetrokken op de goedge- keurde balans der Vereeniging per 31 December 1935, onder beding, dat de te verleenen bijdragen zullen worden aangemerkt als schuld aan de gemeente, zulks met verplichting tot terugbetaling, zoodra de exploitatie dit toelaat. Daarbij is als voorwaarde gesteid, dat telken jare op het gezamenlijke bedrag der bijdragen 4°/0 intrest wordt bijgeschreven, zonder dat daarmede de jaarlijksche exploitatierekening wordt belast. De ver- plichtingen, welke hieruit voortvloeien, moeten jaarlijks uit de balans blijken. Dit besluit is aldus tot standgekomen, nadat te dier zake overleg was gepleegd met het betrokken Depar- tement en nadat was gebleken, dat dit tegen de beoogde maatregelen geen bezwaar had. Voor het eerst werd kort geleden bij de controle van de rekening van „Heemstede's Belang" over 1940 door het Departement van Binnenlandsche Zaken be- zwaar gemaakt tegen de rentebijschrijving. Thans wordt medegedeeld, dat aan de rechten van het Rijk (75°/Q der batige saldi) tekort zou worden gedaan, indien, na verhaal van de door de gemeente toegepaste exploi- tatietekorten, eveneens aan de daarop berekende rente preferentie zou worden verleend. Het Departement meent, dat naar zijn huidige op- vatting aan het destijds toegestane geen verder gevolg kan worden gegeven, dan, dat wordt nagegaan, of en in hoeverre rentebijschrijving geoorloofd is. Het feit, dat het als voor de hand liggend is beschouwd, dat geen rente mag worden berekend van deze voorschotten, is wellicht aanleiding geweest, zoo wordt thans ge- schreven, dat zonder meer met het voorstel accoord is gegaan. Door het Departement wordt medegedeeld, dat het beter ware geweest, bij de toestemming als

Raadsnotulen Heemstede | 1942 | | pagina 1