44 5. De dagelijksche leiding van de werkzaamheden wordt aan den voorzitter overgelaten. Artikel 7. 1. De commissie wordt terzijde gestaan door een secretaris-penningmeester. 2. Zij is bevoegd den secretaris-penningmeester een vergoeding toe te kennen van maximaal 200.per jaar. Artikel 8. 1. Het geneeskundig schooltoezicht is van zuiver adviseerenden aard; het wordt uitgeoefend door een geneeskundige met den titel van schoolarts. 2. De schoolarts zal gevestigd zijn in één der aange- sloten gemeenten, onder goedkeuring van de commissie. Artikel 9. 1. De commissie benoemt, schorst en ontslaat den schoolarts, eveneens de andere ambtenaren, die naar het oordeel der commissie voor den dienst noodig blijken te zijn en stelt voor hen een instructie vast. 2. Zij zendt een exemplaar van deze instructies, als- mede een afschrift van besluiten tot schorsing of ont- slagverleening van den schoolarts aan de autoriteiten, genoemd in artikel 5, 2e lid. 3. De verordeningen regelende den rechtstoestand van het gemeentepersoneel der centrum-gemeente zijn op den schoolarts en de andere ambtenaren van toepas- sing, voor zoover daarvan in deze regeling of in hunne instructie niet wordt afgeweken en met dien verstande, dat de verschillende bevoegdheden in die verordeningen aan bestuursinstanties toegekend, door de commissie worden uitgeoefend. Artikel 10. 1. In de instructie van den schoolarts wordt o.m. geregeld, dat hij: a. geen geneeskundige praktijk mag uitoefenen; deze uitsluiting zal eventueel ook moeten gelden voor zijn echtgenoote;

Raadsnotulen Heemstede | 1942 | | pagina 4