44 b. ten minste eenmaal in de drie maanden elke school bezoekt: c. de leerlingen gedurende de jaren, dat zij de school bezoeken, ten minste driemaal onderzoekt, in elk geval in het eerste en het laatste leerjaar. 2. De instructie en eventueele wijzigingen daarvan werken niet, alvorens daarop de goedkeuring van den Commissaris der provincie Noordholland is verkregen. Artikel 11. 1. De jaarwedde van den schoolarts bedraagt in aanvang 5960.te verhoogen met 2 tweejaarlijksche verhoogingen tot maximaal 6450.indien zij daartoe termen aanwezig acht, is de commissie bevoegd één o£ meer periodieke verhoogingen vervroegd toe te kennen. 2. Aan den schoolarts wordt, voor zoolang het aan- tal wettige (gewettigde) kinderen, stiefkinderen inbe- grepen, beneden den leeftijd van 18 jaren meer dan twee bedraagt, voor ieder kind boven dit getal boven het salaris een tijdelijke toelage verleend van f 78.per jaar. Voor de toepassing van het voorgaande worden als kinderen mede aangemerkt pleegkinderen, die deel uit- maken van het gezin en geheel als eigen kinderen wor- den onderhouden en opgevoed en voor wie aftrek voor de inkomstenbelasting is toegestaan. Wanneer in den loop van het jaar in het aantal kin- deren beneden den leeftijd van 18 jaren verandering komt, wordt de toelage met ingang van dien datum dier verandering daarmede in overeenstemming gebracht. 3. De schoolarts kan reis- en verblijfkosten in reke- ning brengen volgens een tarief, overeenkomende met dat van het Reisbesluit, 3e klasse. 4. Wegens het aanschaffen van bureaubehoeften en instrumenten zal ten hoogste een bedrag- van /-300. per jaar beschikbaar worden gesteld. Artikel 12. 1. De aangesloten gemeenten zullen zoo mogelijk den schoolarts doen bijstaan door één of meer verpleeg- sters.

Raadsnotulen Heemstede | 1942 | | pagina 5