47 indien het verzoek daartoe schriftelijk wordt ingediend binnen dertig dagen na dat tijdvak. Indien door bijzondere omstandigheden dit verzoek niet tijdig kan worden gedaan, kan de Burgemeester ge- noemden termijn verlengen. Artikel 8. Van deze belasting zijn vrijgesteld gebouwde eigen- dommen of gedeelten daarvan: le. waarvan de gemeente of een van haar instellin- gen eigenares is, met uitzondering van de eigen- dommen. in gebruik, beheer of exploitatie bij gemeentebedrijven of derden; 2e. welke uitsluitend gebezigd worden voor den openbaren eeredienst; 3e. welke uitsluitend gebezigd worden voor den openbaren dienst van rijk of provincie, met uit- zondering van die, welke in gebruik, beheer of exploitatie zijn bij rijks- of provinciale bedrijven of verhuurd zijn aan derden; 4e. welke uitsluitend dienen tot inrichting van wel- dadigheid; 5e. welke uitsluitend gebezigd worden voor een school, die van rijks- of gemeentewege gesubsi- dieerd wordt. De in dit artikel genoemde vrijstellingen gelden niet voor gebouwde eigendommen of gedeelten daarvan, dienende tot woning of gebruikt voor huiselijke doel- einden. Geen belasting is verschuldigd voor nieuwgebouwde perceelen zoolang deze niet in gebruik genomen zijn. Artikel 9. Onder personen worden in deze verordening zoowel rechtspersonen als natuurlijke personen verstaan. Artikel 10. Bijaldien eenig feit grond oplevert voor het vermoeden dat een aanslag ten onrechte is achterwege gebleven, ten onrechte is verlaagd of vernietigd of dat een te lage aanslag is opgelegd, kan de te weinig geheven belasting van den belastingplicbtige of diens rechtverkrijgenden

Raadsnotulen Heemstede | 1942 | | pagina 4