14 GELDLEENING 150.000.-. De Burgemeester van Heemstede, ter waarneming van de taak van den raad dier gemeente; overwegende, dat het wenschelijk is een vaste geld- leening aan te gaan voor dekking van reeds aan het grondbedrijf gedane kapitaalverstrekkingen, gelet op de artt. 170 en 228 der gemeentewet; BESLUIT: ten laste van de gemeente Heemstede met de Levens- verzekering Maatschappij „Haarlem", gevestigd te Haarlem, eene geldleening aan te gaan, tot een nomi- naal bedrag van 150.000. koers pari, tegen eene rente van 3|- °/Q per jaar, en zulks op den grondslag van de volgende voorwaarden: 1. De gelden zijn bestemd voor dekking van gedane kapitaalverstrekkingen aan het grondbedrijf. 2. De gelden zullen worden opgenomen in overleg met de geldgeefster op een nader te bepalen datum. 3. De gemeente verbindt zich de leening af te lossen in 40 jaren en wel op 31 December van elk der jaren 1944 tot en met 1983 3750. 4. De rente zal worden voldaan in halfjaarlijksche termijnen, telkens op den 30 Juni en den 31 December van elk jaar, voor het eerst op 31 December 1943 over het alsdan verschenen tijdvak, te rekenen van den datum van opneming der gelden. 5. Algeheele of gedeeltelijke extra aflossing kan slechts éénmaal per jaar geschieden en wel op den aflossings- verschijndag en op den voet als onder 6 is bepaald. 6. De onder 5 bedoelde extra aflossing kan slechts plaats hebben met inachtneming van een opzeggings- termijn van drie maanden en met dien verstande, dat de gemeente gedurende de eerste 5 jaren der leening het recht tot vervroegde geheele of gedeeltelijke extra-

Raadsnotulen Heemstede | 1943 | | pagina 1